AWERTOUR
cestovná kancelária
Vás pozýva na púť :
Rím – S. G. Rotondo
Termín: 20.5. – 26.5.2012
Cena: 340,-Euro
V cene je zarátané: – autobusová doprava, 3x ubytovanie v 2 až 3 lôž. izbách s raňajkami a večerami v širšom centre Ríma, 1x v S.G.Rotondo s raňajkami a večerami, sprievodca zájazdu
V cene nie je zarátané:
- komplexné cestovné poistenie Allianz 1,4 Euro / deň
RÁMCOVÝ PROGRAM ZÁJAZDU:
1.deň: /nedeľa/ odchod v popoludňajších hodinách z Bratislavy non stop jazdou cez Rakúsko do Talianska s krátkymi občerstvovacími zastávkami.
2.deň: ráno príchod do Ríma, prehliadka mesta – bazilika Sv. Pavla za hradbami, bazilika Santa Maria Maggiore, kde pápež Hadrian II. schválil staroslovienčinu za bohoslužobný jazyk. Večera a nocľah.
3.deň: po raňajkách pokračovanie programu v Ríme, prehliadka mesta, bazilika Sv. Jána v Lateráne /rímska katedrála – matka chrámov/, Sväté schody, ktoré sa nachádzajú v budove Scala Santa, bazilika Sv.Kríža, kde sa nachádzajú najdôležitejšie relikvie z čias Pána Ježiša, bazilika Sv. Klementa, kde sa nachádza hrob a pozostatky sv. Cyrila. Prehliadka antického Ríma – Kolosea, Rímskeho fóra, Fóra Trajana, Kapitolu a atd. Večera a nocľah.
4.deň: raňajky, prehliadka Vatikánu, baziliky Sv. Petra, fakultatívna návšteva Vatikánskych múzeí so Sixtínskou kaplnkou /vstup do múzeí nie je v cene, vstupné 14,-Eur/. Pešia prehliadka významných rímskych námestí a fontán – Navona, Panteon, Fontana di Trevi, Španielske námestie, piazza del Popolo. Večera a nocľah.
5.deň: raňajky, odchod do S. G.Rotondo. Popoludní príchod do S.G.Rotonda, prehliadka bazilík, múzea. Ubytovanie, večera. Večerný náboženský program.
6.deň: raňajky, pokračovanie náboženského programu. Večer odchod nočnou jazdou na Slovensko.
7.deň: /sobota/ predpokladaný príchod do Bratislavy je v popoludňajších hodinách.



