Vyjadrenie ku koronavírusu

V súvislosti s aktuálnym dianím vo svete by som Vám rád priblížil situáciu vo Svätej Zemi.

Naše pútnické zájazdy najčastejšie smerujú do Svätej zeme, ktorej väčšia časť spadá do štátu Izrael. Chodíme po krajine, kde Pán Boh mimoriadne oslovil celé ľudstvo v záujme jeho harmonického duchovného vývoja. Mapujeme stopy nášho Pána Ježiša Krista, ktoré nám zanechal počas jeho pozemského života. Môžeme povedať, že možnosť putovať po Svätej zemi je milosť a dar od samotného Všemohúceho Boha. Koľko ľudí by rado navštívilo Svätú zem, ale z rôznych dôvodov či už zdravotných, finančných, časových, alebo iných im to nie je dopriate. Preto ďakujeme Pánu Bohu za túto milosť, že sme mohli navštíviť tieto sväté miesta.

Kalendárny rok 2020 začal nesmierne veľkým záujmom o putovanie do Izraela. Od 13.januára do dnešného dňa, len cez našu cestovnú kanceláriu Awertour navštívilo Svätú zem veľké množstvo pútnikov. Pútnici sa vracali nadmieru spokojní a hlavne posilnený vo viere.

Zvrat nastal 5.3.2020, kedy Izrael uzatvoril Palestínske územia /Betlehem, Jericho a Nabulus/, kde žije väčšina miestnych kresťanov. Pre podporu kresťanov sme využívali práve hotelové služby v Betleheme. Skupiny sme museli presťahovať do Jeruzalema, ale program sa ešte dal realizovat trocha v pozmeňujúcej forme.

Ďalší zvrat nastal v pondelok 9.3.2020. Izrael dal vyhlásenie, že každý kto príde zo zahraničia do Izraela, pôjde najprv do karantény na 2 týždne. To bol koniec možnosti navštíviť Svätú zem. Tieto obmedzenia platia do 28. marca 2020, preto cesty do Svätej zeme – Izraela na toto obdobie pozastavujeme. Skupiny pútnikov, ktoré mali cestovať do Svätej zeme v tomto období, prekladáme na neskoršie termíny. Štát Izrael prisľúbil, že po tomto dátume otvorí hranice s Palestínou a umožní prístup do krajiny bez obmedzení.  Svätá zem bude znovu navštíviteľná.

Predpokladám, že začneme znovu cestovať od sviatkoch Veľkej Noci. Samozrejme, ak by cestovanie po tomto termíne ešte predstavovalo určité riziká, termín začiatku cestovania posunieme na ďalšie obdobie.

Čo nám zostáva? Modliť sa hlavne teraz za vyriešenie problémov s korona vírusom, za pokoj vo svete, nech sa už konečne skončí tento „chaos“ a budeme môcť pokojne žiť.

Ing.Vladimír Maštrla

Riaditeľ CK.


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk