Vyjadrenie ku koronavírusu

Vážení pútnici,

ďakujeme vám za prejavenú dôveru a trpezlivosť pri riešení situácie s cestovaním v týchto extrémne náročných časoch. Ocitli sme sa v neočakávanej situácii spôsobenej pandémiou COVID-19, ktorá obmedzila život každého z nás. AWERTOUR je tu pre vás od roku 1990 zvládli sme rôzne zložité situácie a veríme, že aj s vašou pomocou zvládneme toto náročné obdobie bez väčšej ujmy.

Každým dňom sa situácia s pandémiou koronavírusu mení. Ani odborníci z oblasti epidemiológie, infektológie zatiaľ nemajú odpoveď na otázku kedy sa bude dať opäť bezpečne cestovať. Riadime sa oficiálnymi nariadeniami vlády SR. Sme v neustálom kontakte s našimi obchodnými partnermi v zahraničí. Podľa získaných informácii predpokladáme, že v nadchádzajúcich mesiacoch sa bude dať opäť slobodne cestovať. Som presvedčený, že ako pandémia rýchlo prišla, tak aj odíde.

Podľa zmluvných podmienok s našimi zahraničnými obchodnými partnermi, ktorí nám zabezpečujú ubytovacie a prepravné služby (hotely, letenky, dopravu atď.), musíme platiť za ich služby vždy dopredu. Keďže záujem o púte do Svätej zeme bol najmä v posledných rokoch mimoriadne vysoký, tak kapacity ubytovacích zariadení dosahovali svoje maximum. Z tohto dôvodu od nás hotelieri žiadali platby pre rok 2020 už koncom roka 2019.

Momentálne dostávame od vás najčastejšie otázky ohľadne vrátenia peňazí za zrušené zájazdy. Zájazdy neboli zrušené svojvoľne z našej strany, ale z opodstatnených dôvodov nariadení štátnych orgánov krajín z celého sveta. Ide o takzvaný zásah vyššej moci, teda nepredvídateľnú a neodvrátiteľnú prekážku.

Rokujeme s našimi obchodnými partnermi (letecké spoločnosti, hoteli..) o možnostiach vrátenia peňazí, ale zatiaľ bez úspechu. Podarilo sa nám vyrokovať presun peňazí na budúce obdobie, kedy bude cestovanie bezpečné. Z toho dôvodu sa snažíme zájazdy presúvať na jeseň, aby nikto neprišiel o peniaze. Celkovo sa jedná o výdavky v hodnote viac ako 500.000 € , žiaľ nemáme toľko voľných vlastných finančných prostriedkov, aby sme všetkým klientom, ktorí nesúhlasia s presunom termínov mohli vrátiť peniaze.

Najvýhodnejšie riešenie tejto situácie je formou peňažných poukazov, tzv. voucherov. Vouchery majú platnosť až do konca augusta r.2021. Pričom voucher je prenosný i na inú osobu a môže sa uplatniť na hociktorý zájazd z našej ponuky. Voucher je samozrejme plne poistený voči úpadku cestovnej kancelárie.

V prípade, že klient trvá na zrušení zájazdu a nesúhlasí so zmenou termínu na budúce obdobie ani s peňažným poukazom, budú peniaze za zájazd vrátené v súlade so zmluvnými podmienkami, pričom výška storno poplatku predstavuje skutočne vzniknuté náklady. Špeciálne prípady budeme posudzovať individuálne.

Prosím klientov o pochopenie situácie v cestovnom ruchu. Skutočne sa snažíme robiť všetko preto, aby sme ochránili nielen vašu bezpečnosť a zdravie, ale aj vaše financie. Našou snahou je uspokojiť klientov v maximálnej miere, ako sa len dá. Môžeme znášať straty, ale len do určitej výšky. Nechceme používať praktiky, ktorými by sme vás akokoľvek zavádzali alebo uviedli do omylu.

Počas našej 30 ročnej pôsobnosti sme vždy ku klientom pristupovali čestne, seriózne a hlavne zodpovedne. Preto verím, že spoločne a bez strát toto nepríjemné obdobie zvládneme.

Máme útechu v tom, že všetko je v rukách Božích, ktorým maximálne dôverujeme.

Ďakujem všetkým našim klientom za pochopenie a dôveru.


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk