PORTO, SANTIAGO DE COMPOSTELA, FATIMA, BRAGA, BATALHA, ALCOBACA, NAZARÉ, LISABON

0
Cena
890 €
Cena
890 €
Prihlasovací formulár
Meno a priezvisko *
Kontaktná adresa *
Emailová adresa*
Telefónne číslo*
Dátum narodenia*
Číslo cestovného dokladu*
Platnost cestovného dokladu*
Výber poistenia*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

1222


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

 • Dostupné ceny pre každého
 • Rezervácia zájazdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

  PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

  Mám záujem o odber noviniek.


  /8 dní, 7 nocí/
  Termín: 13.7.-20.7.2023
  Letecky

  Fatimské posolstvo Matky Božej je plné nežnej materinskej lásky. Posolstvá sú „najprorockejšie z moderných zjavení“. Ovplyvnili chod Cirkvi a celý svet. Zasvätenie sveta v roku 1984 malo za následok pád komunizmu vo východnej Európe. Ďalšie, veľmi dôležité požiadavky neba sú sviatosti zmierenia, sväté prijímania počas prvých sobôt v mesiaci, modlitba sv.ruženca, pokánie, obety za hriešnikov – využiť ich ako hlavné zbrane v boji proti satanovi. Panna Mária sa tu predstavila ako Kráľovná Posvätného ruženca.

  Fatima je jedno z najznámejších pútnických miest na svete. Nachádza sa v okrese Santarém v strednom Portugalsku, 187 km južne od mesta Porto a 123 km severne od Lisabonu. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu Panna Mária zjavila trom deťom, Františkovi, Jacinte Marto a Lúcii dos Santos na mieste nazývanom Cova da Iria. K prvému zjaveniu došlo v roku 1917 , 13. mája a následne pokračovali až do októbra, vždy trinásteho v mesiaci. V roku 1930 katolícka cirkev uznala pravosť zjavení.

  RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

  Deň 1Stretnutie skupiny v Bratislave

  stretnutie skupiny v Bratislave, odchod autobusom na letisko do Viedne s následným odletom do Porta. Transfer autobusom do hotela v Porte, ubytovanie, večera a nocľah.

  Deň 2 Porto

  po raňajkách prehliadka Porta, v poobedňajších hodinách transfer do Santiago de Compostela, ubytovanie, večera a nocľah.

  Deň 3 Santiago de Compostela , Braga, Fatima - účasť na sviečkovej procesii

  raňajky, prehliadka Santiago de Compostela – mesta, do ktorého vedie najznámejšia pešia púť v Európe. V miestnej katedrále sú podľa tradície uložené ostatky svätého Jakuba, Kristovho učeníka. Po prehliadke mesta a katedrály transfer do Bragy. Prehliadka baziliky Bom Jesus do Monte, ktorá stojí na kopci Espinho a je významným pútnickým miestom, ktoré patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Dominantnou súčasťou celého areálu je monumentálne barokové schodisko prekonávajúce výškový rozdiel 116 metrov. Navštívime taktiež historické centrum Bragy, a katedrálu Bragy – Sé de Braga. Po programe odchod do Fatimy, ubytovanie a večera. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

  Deň 4 Fatima- celodenný program

  raňajky, sv. omša, prehliadka prehliadka areálu – Kaplnka Zjavení s milostivou sochou Panny Márie, Bazilika s hrobmi sestry Lucie dos Santos, sv. Františka a sv. Hyacinty Marto, prehliadka moderného chrámu Najsvätejšej Trojice. Po večeri účasť na slávnostnej vigílii, modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

  Deň 5Batalha, Alcobaca, Nazaré

  raňajky, sv. omša. Odchod autobusom do okolia – návšteva dominikánskeho kláštora a kostola v meste Batalha zasvätených Panne Márii Víťaznej. Následne návšteva mestečka Alcobaca, v ktorom sa nachádza cisterciánske opátstvo s kláštorom a zachovaný komplex stredovekých budov. Po návšteve mesta Alcobaca nasleduje mestečko Nazaré, ktoré sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu. Názov mesta sa vzťahuje na sošku „čiernej“ Panny Márie, ktorú priniesli mnísi z Nazaretu. Možnosť kúpania. Návrat do Fatimy. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

  Deň 6Fatima - celodenný program

  po raňajkách sv. omša vo Fatime, krížová cesta a návšteva rodných domov troch vizionárov. Návrat do hotela, večera. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

  Deň 7Lisabon

  raňajky, transfer do Lisabonu, pešia prehliadka starého mesta – hrad Sao Jorge, historická štvrť Alfama, Lisabonská katedrála – Sé de Lisboa, kláštor Hieronymitov a Belémska veža, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Následne pamätník moreplavcov a monumentálna socha Cristo Rei, ktorá sa týči nad mestom. Po programe návrat do Fatimy, večera a nocľah vo Fatime.

  Deň 8Transfer na Slovensko

  po raňajkách sv. omša, následne odchod na letisko do Porta s následným odletom do Viedne. Transfer autobusom do Bratislavy.

  Základné informácie

  Termín: 13.7.-20.7.2023 /8 dní, 7 nocí/

  Doprava: Letecky

  V cene je zarátané:

  • medzinárodná letenka na trase Viedeň / Porto / - Porto / Viedeň /
  • 1 kus podpalubnej batožiny do 20 kg, 1 kus malej príručnej batožiny s rozmermi 40cm x 30cm x 20cm
  • transfery klimatizovaným autobusom podľa programu
  • 7x hotelové ubytovanie s polpenziou v 3* hoteloch
  • náboženský program podľa nižšie uvedeného popisu
  • odborný sprievodca
  • poistenie voči úpadku

  V cene nie je zarátané:

  • cestovné poistenie
  • príplatok za 1-lôžkovú izbu 180,-€
  • vstupy do pamiatok
  Mapa

  Galéria