FATIMA – BATALHA – ALCOBACA – NAZARÉ – LISABON

0
Cena
590 €
Cena
590 €
Prihlasovací formulár
Meno *
Email Address*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

925


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

 • Dostupné ceny pre každého
 • Rezervácia zájazdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

  PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

  Mám záujem o odber noviniek.


  5 dňový zájazd
  Termín: 11.8.-15.8.2021
  Letecky

  Fatimské posolstvo Matky Božej je plné nežnej materinskej lásky. Posolstvá sú „najprorockejšie z moderných zjavení“. Ovplyvnili chod Cirkvi a celý svet. Zasvätenie sveta v roku 1984 malo za následok pád komunizmu vo východnej Európe. Ďalšie, veľmi dôležité požiadavky neba sú sviatosti zmierenia, sväté prijímania počas prvých sobôt v mesiaci, modlitba sv.ruženca, pokánie, obety za hriešnikov – využiť ich ako hlavné zbrane v boji proti satanovi. Panna Mária sa tu predstavila ako Kráľovná Posvätného ruženca.

  Fatima je jedno z najznámejších pútnických miest na svete. Nachádza sa v okrese Santarém v strednom Portugalsku, 187 km južne od mesta Porto a 123 km severne od Lisabonu. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu Panna Mária zjavila trom deťom, Františkovi, Jacinte Marto a Lúcii dos Santos na mieste nazývanom Cova da Iria. K prvému zjaveniu došlo v roku 1917 , 13. mája a následne pokračovali až do októbra, vždy trinásteho v mesiaci. V roku 1930 katolícka cirkev uznala pravosť zjavení.

  RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

  Deň 1Stretnutie skupiny v Bratislave

  stretnutie skupiny v Bratislave, odchod autobusom na letisko do Viedne s následným odletom do Lisabonu. Transfer autobusom do hotela, ubytovanie a nocľah.

  Deň 2 Celodenný náboženský program vo Fatime

  raňajky, celodenný náboženský program vo Fatime – sv. omša, prehliadka areálu – Kaplnka Zjavení s milostivou sochou Panny Márie, Bazilika s hrobmi sestry Lucie dos Santos, sv. Františka a sv. Hyacinty Marto, prehliadka moderného chrámu Najsvätejšej Trojice. Návrat do hotela, večera. Po večeri účasť na slávnostnej vigílii, modlitba sv. ruženca a sviečkovej procesii. Nocľah.

  Deň 3 Celodenný náboženský program vo Fatime

  raňajky, účasť na slávnostnej sv. omši. Popoludní krížová cesta a návšteva rodných domov troch vizionárov. Návrat do hotela, večera. Po večeri účasť na modlitbe sv. ruženca a sviečkovej procesii. Nocľah.

  Deň 4 Batalha - Alcobaca - Nazaré

  raňajky, svätá omša vo Fatime. Výlet autobusom do okolia – návšteva dominikánskeho kláštora a kostola v meste Batalha zasvätenných Panne Márii Víťaznej. Následne návšteva mestečka Alcobaca, v ktorom sa nachádza cisterciánske opátstvo s kláštorom a zachovaný komplex stredovekých budov. Po návšteve mesta Alcobaca nasleduje mestečko Nazaré, ktoré sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu. Názov mesta sa vzťahuje na sošku „čiernej“ Panny Márie, ktorú priniesli mnísi z Nazaretu. Mnísi sa uchýlili do malej jaskyne, kde postavili oltár, na ktorý umiestnili sochu Panny Márie. K tomuto miestu sa viaže zázrak záchrany rytiera, vďaka ktorému bol postavený prvý kostol nad jaskyňou, kde bola socha Panny Márie. Neskôr sa kostol prestaval na monumentálnu barokovú katedrálu. Návrat do Fatimy. Večera. Večer účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

  Lisabon, odlet do Viedne

  raňajky, svätá omša. Odchod do Lisabonu, pešia prehliadka starého mesta –
  Historická štvrť Alfama, Lisabonská katedrála – Sé de Lisboa, pevnosť Sao Jorge, Kláštor hieronymitov a Belémska veža. Po programe odchod na letisko s následným odletom do Viedne. V poobedňajších hodinách transfer autobusom na letisko do Lisabonu, odlet do Viedne. Po prílete transfer autobusom na Slovensko.

  Základné informácie

  Termín: 11.8.-15.8.2021

  Doprava: Letecky

  ÚČASŤ NA HLAVNOM PROGRAME SLÁVENÍ 13. augusta 2021

  V cene je zarátané:

  • obojsmerná letenka v ekonomickej triede na trase Viedeň / Lisabon / Viedeň, 1 kus podanej batožiny do 10 kg s rozmermi 55 x 40 x 20 cm, 1 kus malej príručnej batožiny s rozmermi 40cm x 30cm x 20cm
  • autobusová doprava,
  • 4x ubytovanie v hoteli s raňajkami, 3x večera
  • náboženský program podľa nižšie uvedeného popisu,
  • odborný sprievodca

  V cene nie je zarátané:

  • cestovné poistenie UNIQA 3,00 EUR / deň / osoba
  • príplatok za 1-lôžkovú izbu 150,-€
  • príplatok za podanú batožinu do 20 kg / 150,-€
  Mapa

  Galéria