Izrael – Petra, Jordánsko

0
NOVÝ TERMÍN
890 €
NOVÝ TERMÍN
890 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  2826


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   9 dňový zájazd
   Termín: 22.2.-1.3.2024
   Letecky
   Úvod

   Svätá Zem, je krajinou, kde Boh mimoriadne oslovil celé ľudstvo v záujme jeho harmonického duchovného vývoja. Tu vznikli biblické dejiny Starého a Nového zákona, ktoré podnietili rozvoj novej civilizácie na všetkých kontinentoch. Tu je kolíska troch svetových náboženstiev – židovstva, kresťanstva a islámu.  Navštíviť a poznávať miesta Svätej zeme je určite neopakovateľný a hlboký zážitok a stáva sa nábožensko-duchovným bohatsvom na celý život. Program je rozšírený o návštevu Jordánska.

   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Odlet do Tel Avivu

   v poobedňajších hodinách odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne s následným odletom do Tel Avivu. Prílet v neskorých nočných hodinách, transfer autobusom do Betlehema, nocľah.

   Deň 2 Prehliadka Betlehema

   po raňajkách Prehliadka Betlehema – bazilika Narodenia Ježiša Krista, Pole pastierov, jaskyňa Mlieka. Večera a nocľah v Betleheme.

   Deň 3 Návšteva kostola Stella Maris

   po raňajkách transfer do Galilei. Cestou zastávka v Haife, návšteva kostola Stella Maris. Pokračovánie v ceste na Horu Tábor /výstup taxíkom/, prehliadka kostola Premenenia Pána. Presun do Nazaretu, prehliadka baziliky Zvestovania, kostola Sv.Josefa. Večera a nocľah v Nazarete /Tiberias/.

   Deň 4 Odchod do Kány Galilejskej, miesta prvého zázraku

   po raňajkách odchod do Kány Galilejskej, miesta prvého zázraku, možnosť obnovenia manželských sľubov. Pokračovánie v ceste ku Genezaretskému jazeru: Hora Blahoslavenstiev, Kafarnaum – dom sv. Petra, Tabgha – miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, miesto Primátu sv. Petra. Pri jezere je možnosť zakúpenia obedu – tradičnej ryby sv. Petra (orientačná cena cca 26 USD,-). Odchod do Betlehema. Večera a nocľah v Betleheme.

   Deň 5Odchod autobusom do Jeruzalema, prehliadka mesta - Betfage

   raňajky, odchod autobusom do Jeruzalema. Prehliadka mesta – Betfage, návšteva Olivovej hory – prehliadka kostola Pater Noster – Otčenáš, návšteva Dominus Flevit, miesta, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom. Prehliadka Getsemanskej záhrady, baziliky Agónie /smrteľného zápasu Pána Ježiša/, kostola Hrobu Panny Márie, kostol Gallicantu. Prechod k Múru nárekov, Hory Sion – Večeradla a baziliky Usnutia Panny Márie. Večera a nocľah v Bethleheme.

   Deň 6 Prehliadka Betánie - Lazarov hrob

   po raňajkách prehliadka Betánie – Lazarov hrob. Prechod Júdskou púšťou, prehliadka Jericha, zastávka pod Horou Pokúšania. Návšteva miesta krstu Pána Ježiša – obnovenie krstných sľubov. Návšteva Mŕtveho mora s možnosťou kúpania. Odchod do Jordánska. Večera a nocľah v Petre.

   Deň 7 Prehliadka archeologického areálu v Petre - Jordánsko

   po raňajkách návšteva archeologického areálu Petry, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a taktiež patrí k 7 novodobým divov sveta. Petra bola hlavným mestom Nabatijskej ríše, ktoré bolo vytesané do skaly pred 2000 rokmi. Z architektonického aj geologického pohľadu sa jedná o unikát. Vstup do mesta vedie cez bránu Siq – 1,2 kilometra dlhý kaňon, následne ohromí pohľad na esteticky dokonalú „Pokladnicu“. Prehliadka pokračuje až po kláštor a pahorok s obetiskom. Návrat do Izraela pri Akabe. Transfer autobusom do Betlehema, ubytovanie, večera a nocľah.

   Deň 8 Prehliadka Starého mesta, Krížová cesta

   raňajky, odchod do Jeruzalema, prehliadka Starého mesta, Krížová cesta – Via Dolorosa, bazilika Božieho hrobu na Kalvárii – Golgote. Popoludní návšteva Ain Karem, prehliadka miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety. Večera a nocľah v Betleheme.

   Deň 9Odlet do Viedne

   raňajky, návšteva pamätníka obetí Holokaustu – Yad Vashem. Transfer na letisko do Tel Avivu s následným odletom do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.

   Základné informácie

   Termín: 22.2.-1.3.2024

   Doprava: letecky

   Cena: 890,- EURO

   V cene je zarátané:

   • medzinárodná letenka na trase Viedeň – Tel Aviv – Viedeň
   • 8 x ubytovanie v 3* hoteloch, 7x večera, 8 x raňajky v 2 - 3 lôžkových izbách
   • doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom podľa programu
   • odborný sprievodca – kňaz
   • autobusová doprava na letisko do Viedne a späť

   V cene nie je zarátané:

   • obslužné a vstupy podľa programu, ktoré predstavujú sumu 100,- Usd /platí sa priamo sprievodcovi vo Sv.Zemi/
   • príplatok za 1-lôžkovú izbu 220 €
   • vstup do Petry, víza + hraničné poplatky do Jordánska, autobus v Jordánsku, miestny sprievodca, spolu 250,- Usd /platí sa priamo sprievodcovi vo Sv.Zemi/
   • komplexné cestovné poistenie Uniqa (4,80 Euro / deň / osoba)

   Upozornenie! 

   Ceny sú kalkulované pri kurze 1 EURO = 1,15 USD. Pri pohybe kurzu o 5% si vyhradzuje cestovná kancelária právo na úpravu ceny

   Platnosť pasu musí byť ešte 6 mesiacov po návrate!

   Duchovný program je spojený s každodennou svätou omšou.
   Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu.

   Mapa
   Galéria