Chorvátsko, Slovinsko a Rakúsko

0
Cena
430 €
Cena
430 €
Prihlasovací formulár
Meno *
Email Address*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

454


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

6 dňový zájazd
Termín: 17.8.-22.8.2021
Autobusom

/pútnicko – kúpací zájazd/

Jedna z najznámejších a najnavštevovanejších chorvátskych svätýň sa nachádza v Mariji Bistrici, ktorú ročne navštívi asi 800 tisíc pútnikov. Do tohto krásneho a pokojného zagorského mestečka smerujú púte už 314 rokov. Jedným z dôvodov pre príchod do Marije Bistrice je drevená socha Panny Márie, ktorej sa pripisuje zázračná moc.

Oblasť okolo mesta Karlovac je známa tradičnou púťou na sviatok Nanebovzatia Panny Márie do kostola Panny Márie Snežnej do Kamenska, vzdialeného 4 km od Karlovacu. Ludbrešská svätyňa Svätej krvi Ježišovej odhaľuje legendu, ktorá aj dnes láka návštevníkov.

Podľa tradície, v roku 1411, keď kňaz vyriekol slovo premeny, všimol si krv v kalichu. Dnes je uložený v špeciálnom relikviári vo farskom kostole.

Navšteva národné pútnické miesto Slovinska – Brezje začína prehliadkou baziliky Panny Márie Pomocnice kresťanov, kde sa dejú zázračné uzdravenia. Prvé zázračné uzdravenia sa udiali v 50 rokoch a odvtedy pokračujú. Tisíce pútnikov sú tajomne zjednotení modlitbou s Pannou Máriou a všetkých, ktorí sa k nej obrátia, privádza k Bohu. 

V Rakúsku začíname návštevou pútnického miesta Mária Saal. Prehliadka pútnického kostola Nanebovzatia Panny Márie je preslávenou pamiatkou neskorogotickej architektúry a jednou z najnavštevovanejších korutánskych pamiatok. Pokračujeme návštevou Heiligenkreuz. Prehliadka kostola, kde sa nachádza vzácna relikvia – kus dreva z Kristovho kríža.

RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

Deň 1Odchod do Chorvátska

odchod v ranných hodinách cez Rakúsko do Chorvátska. Návšteva najznámejšieho pútnického miesta Marija Bistrica. Marija Bistrica je najväčšia mariánska svätyňa v Chorvátsku. Leží v Chorvátskom zagorjí, vzdialená 30 km od Záhrebu. Zázračná soška čiernej Bohorodičky sa najprv nachádzala v kaplnke nad Marijou Bistricou, potom bola z obavy pred tureckým poškvrnením zamurovaná do múrov farského kostola, kde ju znovu objavili v roku 1684. V cirkevných dokladoch sa uvádza, že od 1688 do 1786 roku bolo zaznamenaných 1109 zázračných udalostí, ktoré boli uznané až po dôkladnom výskume. Presun do Záhrebu, ubytovanie a nocľah

Deň 2 Záhreb, Opatija

raňajky, prehliadka katedrály Nanebovzatia Panny Márie a svätých Štefana a Ladislava Záhrebskej arcidiecézy, ktorá je najznámejšou a najväčšiou chorvátska kultúrno-historickou pamiatkou. Odchod popoludní do Opatie so zastávkou na pútnickom mieste pri Karlovaci. Prehliadka kostola Panny Marie Snežnej. Príchod do Opatie, ubytovanie a nocľah.

Deň 3Oddych pri Jadranskom mori

raňajky celodenný oddych pri Jadranskom mori. Podvečer krátka prehliadka mesta. Nocľah v Opatii.

Deň 4 Rijeka, Rovinj, Pula

raňajky, návšteva miest Istrijského polostrova Rijeka, Rovinj, Pula, /s možnosťou kúpania/. Nocľah v Opatii.

Deň 5 Brezje, Klágenfurt

raňajky, odchod do Brezje, národného pútnického miesta Slovinska. Prehliadka baziliky Panny Márie Pomocnice kresťanov. Prvé zázračné uzdravenia sa udiali v 50 rokoch a odvtedy pokračujú vo svedectvách. Každý deň sa v brezžanských spovedniciach koná zázrak obrátenia, kedy veľa ľudí hľadá a prijíma Boží pokoj vo svojich srdciach. Podvečer príchod do Klágenfurtu, krátka prehliadka centra mesta, ubytovanie a nocľah.

Deň 6 Mária Saal

raňajky, odchod do pútnického miesta Mária Saal, prehliadka pútnického kostola Nanebovzatia Panny Márie, nazývaného tiež katedrála Márie Saalovej. Kostola je preslávenou pamiatkou neskorogotickej architektúry a jednou z najnavštevovanejších korutánskych pamiatok. Popoludní odchod na Slovensko s krátkou zastávkou v Heiligenkreuz, prehliadka kostola, kde sa nachádza vzácna relikvia – kus dreva z Kristovho kríža. Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

Základné informácie

Termín: 17.8.-22.8.2021

Doprava: autobusom

 

V cene je zarátané:

  • doprava zahraničným klimatizovaným autobusom
  • 5x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových/trojlôžkových izbách , 4x večera
  • sprievodca zájazdu – kňaz
  • poistenie voči úpadku

V cene nie je zarátané:

  • cestovné poistenie UNIQA 3 € / deň / osoba
  • príplatok za 1-lôžkovú izbu 150,- €
Mapa

Galéria