Barcelona – Montserrat- Lurdy

0
Cena
680 €
Cena
680 €
Prihlasovací formulár
Meno *
Email Address*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

1844


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

8 dňový zájazd
Termín: 24. 5. - 31. 5. 2020
Letecky

BARCELONA – MONTSERRAT – ZARAGOZA – PAMPLONA – LURDY

Mestečko Lurdy sa nachádza v južnom Francúzsku, v podhorí Pyrenejí v departmente Hautes-Pyrénées. Mestečko sa stalo najslávnejším pútnickým miestom vďaka mariánskym zjaveniam Panny Márie mladej Bernadete Soubirousovej, dcéry chudobného mlynára. K prvému zjaveniu došlo 11. Februára 1858 pred jaskyňou v Massabielle, a v nasledujúcich mesiacoch sa opakovalo 17 krát. K rozhodujúcemu zjaveniu došlo 25. Februára 1858, keď Matka Božia prikázala Bernadete aby sa umyla v prameni v jaskyni. Bernadeta síce prišla do jaskyne, no žiadny prameň nevidela. Avšak predsa len odstránila rukami hlinu, z pod ktorej vytryskol prameň. Prameň mal liečivú silu a od tých čias putujú ročne tisíce pútnikov za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha. Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, lásky k Bohu a k svojím blížnym

RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

Deň 1Stretnutie skupiny v Bratislave, transfer autobusom na letisko do Viedne

stretnutie skupiny v Bratislave, transfer autobusom na letisko do Viedne s následným odletom do Barcelony. Po prílete odchod na Montserrat. Montserrat je benediktínsky kláštor na rovnomennom vrchu asi 40 km severozápadne od Barcelony. Stal sa významným pútnickým miestom a v súčasnosti ho navštevuje tisíce pútnikov. Uchováva sa v ňom milostivá socha Panny Márie La Moreneta. Ubytovanie, večera a nocľah.

Deň 2 Odchod do Zaragozy, prehliadka mesta

raňajky, odchod do Zaragozy. Prehliadka mesta – katedrála Del Salvador, bazilika De Nuestra Senorad el Pilar. Odchod do Pamplony. Nocľah.

Deň 3 Prehliadka Pamplony

raňajky, prehliadka Pamplony. Pamplona je ideálne miesto, ktoré nám ponúka nahliadnuť na osobu a ideály Ignáca pred jeho obrátením. Tu môžeme vidieť aj úlohu Ignáca v spoločenstve a v komunite, najmä jeho vodcovskú rolu a odvahu pri vedení ľudí. Sv. Ignáca z Loyoly hodnotíme nesprávne, keď v ňom vidíme iba veľkého stratéga, organizátora protireformácie, znalca ľudí. Ignác bol predovšetkým hlbokým mystikom, človekom a svätcom. Sv.Ignác založil apoštolskú rehoľu, spoločnosť Ježišovu (jezuiti). Po prehliadke odchod do Lúrd. Nocľah v Lurdoch.

Deň 4 Prehliadka areálu bazilík, krížová cesta

raňajky, prehliadka areálu bazilík (dolná – Ružencová Bazilika, horná – Bazilika Nepoškvrneného Počatia, podzemná – Bazilika Pia X.). Krížová cesta (vedie za jaskyňou, Hornou bazilikou okolo vrchu, má dĺžku 1530 m, bola dokončená v roku 1912 a tvoria ju sochy odliate z kovu vo veľkosti okolo dvoch metrov). Účast na eucharistickej procesii, po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah.

Deň 5 Účasť na eucharistickej procesii

raňajky, prehliadka mesta. Účasť na eucharistickej procesii, po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah.

Deň 6Pokračovanie náboženského programu, návšteva kúpeľov, voľný program

raňajky, pokračovanie náboženského programu, návšteva kúpeľov, voľný program. Účast na eucharistickej procesii, po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah.

Deň 7Program v Lurdoch, svätá omša

raňajky, program v Lurdoch, svätá omša. Predpoludním odchod do Barcelony. Ubytovanie večera a nocľah.

Deň 8Prehliadka Barcelony – katedrála Sagrada Famili, odlet do Viedne

raňajky, prehliadka Barcelony – katedrála Sagrada Familia, metropolitná katedrála sv.Eulalie, La Rambla, námestie Catalunya, námestie Espanya, olympijsky štadion, Montjuic a atď. Transfer na letisko s následným odletom do Viedne. Po prílete bude transfer autobusom do Bratislavy.

Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

Základné informácie

Termín: 24. 5. – 31. 5. 2020  

Doprava: Letecky

Mestečko Lurdy sa nachádza v južnom Francúzsku, v podhorí Pyrenejí v departmente Hautes-Pyrénées. Mestečko sa stalo najslávnejším pútnickým miestom vďaka mariánskym zjaveniam Panny Márie mladej Bernadete Soubirousovej, dcéry chudobného mlynára. K prvému zjaveniu došlo 11. Februára 1858 pred jaskyňou v Massabielle, a v nasledujúcich mesiacoch sa opakovalo 17 krát. K rozhodujúcemu zjaveniu došlo 25. Februára 1858, keď Matka Božia prikázala Bernadete aby sa umyla v prameni v jaskyni. Bernadeta síce prišla do jaskyne, no žiadny prameň nevidela. Avšak predsa len odstránila rukami hlinu, z pod ktorej vytryskol prameň. Prameň mal liečivú silu a od tých čias putujú ročne tisíce pútnikov za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha. Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, lásky k Bohu a k svojím blížnym.

V cene je zarátané:

  • letenka na trase Viedeň / Barcelona / Viedeň
  • transfer na letisko – Bratislava / Viedeň / Bratislava
  • 7x hotelové ubytovanie s raňajkami, 5x večera
  • preprava klimatizovaným autobusom podľa programu
  • odborný sprievodca
  • poistenie proti insolventnosti

V cene nie je zarátané:

  • komplexné cestovné poistenie Union 2,00 EUR / deň
Mapa
Galéria