FATIMA – LURDY – NICE

0
Cena
750 €
Cena
750 €
Prihlasovací formulár
Meno *
Email Address*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

235


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

9 dňový zájazd
Termín: 14. 5. - 22. 5. 2020
Letecky
Autobusom

FATIMA – LURDY – LISABON – BARCELONA– MONTSERRAT– ANDORA AVIGNON – NICE

Každý rok prichádza vyše päť miliónov pútnikov do francúzskych Lúrd, aby sa modlili k Panne Márii v Massabielskej jaskyni. Mnohí z nich sú chorí a mnoho z nich sa tu uzdraví. Vyvrcholením programu je návšteva portugalskej Fatimy, ktorá sa dostala do povedomia po mariánskych zjaveniach v roku 1917. Posolstvá sú aktuálne dodnes.

RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

Deň 1Odchod autobusom v ranných hodinách z Bratislavy na letisko do Viedne

odchod autobusom v ranných hodinách z Bratislavy / v prípade kolektívu i z iného mesta/ na letisko do Viedne s následným odletom do Lisabonu. Transfer autobusom do Fatimy. Ubytovanie a nocľah.

Deň 2Prehliadka starej baziliky Panny Márie Ružencovej s hrobmi

raňajky, oboznámenie sa s pútnickým areálom. Prehliadka starej baziliky Panny Márie Ružencovej s hrobmi svätého Františka a svätej Hyacinty Marto a tiež sestry Lucie. Prehliadka modernej baziliky Najsvätejšej trojice. Večera, sviečková procesia, nocľah.

Deň 3 Krížová cesta z Fatimy do dedinky Aljustrel

raňajky, pokračovanie náboženského programu vo Fatime. Krížová cesta z Fatimy do dedinky Aljustrel. Návšteva rodných domov troch vizionárov Lucie Santos, sv.Francisca Marto a sv.Jacinty Marto. Večera, sviečková procesia, nocľah.

Deň 4 Odchod autobusom do Lisabonu

raňajky, odchod autobusom do Lisabonu. Prehliadka mesta – pôvodné historické štvrte, ako je Alfama (najstaršia lisabonská štvrť, názov pochádza z arabského slova Al-hamma), Baixa (centrum mesta, štvrť vznikla po zemetrasení v roku 1755), Bairro Alto (Horná štvrť, centrum kaviarní, barov, kníhkupectiev, leží severne od námestia Praça de Camões), Belém (od slova Betlehem, štvrť na západe mesta, predmestie Lisabonu s dvomi pamiatkami zapísanými v zozname UNESCO), Estrela, Alcântara, Graça, Anjos, Xabregas. Odchod nočnou jazdou na Barcelony.

Deň 5Príchod do Barcelony, prehliadka mesta

raňajky, príchod do Barcelony. Prehliadka mesta. Barcelona je hlavné mesto Katalánska a provincie Barcelona. Má 1,6 milióna obyvateľov. Leží na pobreží Stredozemného mora na severovýchode Španielska. Po Madride je druhým najväčším španielskym mestom. Odchod na Monserrat. Ubytovanie, večera a nocľah.

Deň 6Prehliadka kláštora so zázračnou sochou Panny Márie

raňajky, prehliadka kláštora so zázračnou sochou Panny Márie. Pokračovanie v ceste do Lúrd cez Andoru. Ubytovanie a nocľah.

Deň 7Dopoludnia prehliadka pútnického areálu, krížová cesta

raňajky, dopoludnia prehliadka pútnického areálu, krížová cesta (vedie za jaskyňou, Hornou bazilikou okolo vrchu, má dĺžku 1530 m, bola dokončená v roku 1912 a tvoria ju sochy odliate z kovu vo veľkosti okolo dvoch metrov), návšteva kúpeľov. Prehliadka mesta. Večera, Sviečková procesia. Nocľah.

Deň 8Odchod do Nice s krátkou zastávkou v Avignone

raňajky, odchod do Nice s krátkou zastávkou v Avignone. Prehliadka pápežského sídla. Večer príchod do Nice. Ubytovanie a nocľah.

Deň 9Odchod na Slovensko cez Taliansko a Rakúsko

raňajky, odchod na Slovensko cez Taliansko a Rakúsko s krátkymi občerstvovacími zastávkami. Prríchod na Slovensko v neskorých večerných až nočných hodinách

Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu.

Základné informácie

Termín: 14.5. – 22.5.2020

Doprava: leteckyautobusom 

Každý rok prichádza vyše päť miliónov pútnikov do francúzskych Lúrd, aby sa modlili k Panne Márii v Massabielskej jaskyni. Mnohí z nich sú chorí a mnoho z nich sa tu uzdraví. Vyvrcholením programu je návšteva portugalskej Fatimy, ktorá sa dostala do povedomia po mariánskych zjaveniach v roku 1917. Posolstvá sú aktuálne dodnes.

V cene je zarátané:

  • autobusová doprava
  • letecká doprava so všetkými poplatkami
  • 4x hotelové ubytovanie s raňajkami a večerami; 4x hotelové ubytovanie s raňajkami
  • sprievodca zájazdu, kňaz
  • poistenie CK voči úpadku

V cene nie je zarátané:

  • komplexné cestovné poistenie Union 2,- Euro / osoba /1 deň
Mapa
>
Galéria