Izrael – Petra Jordánsko

0
Cena
700 €
Cena
700 €
Prihlasovací formulár
Meno *
Email Address*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

1138


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

 • Dostupné ceny pre každého
 • Rezervácia zájazdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

8 dňový zájazd
Termín: 1.10.-8.10.2021
Letecky
Úvod

Svätá Zem, je krajinou, kde Boh mimoriadne oslovil celé ľudstvo v záujme jeho harmonického duchovného vývoja. Tu vznikli biblické dejiny Starého a Nového zákona, ktoré podnietili rozvoj novej civilizácie na všetkých kontinentoch. Tu je kolíska troch svetových náboženstiev – židovstva, kresťanstva a islámu.  Navštíviť a poznávať miesta Svätej zeme je určite neopakovateľný a hlboký zážitok a stáva sa nábožensko-duchovným bohatsvom na celý život. Program je rozšírený o návštevu Jordánska.

RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

Deň 1Odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne

odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne. Následný odlet do Tel Avivu. Transfer autobusom do Betlehema. Ubytovanie, večera podľa času príletu, alebo ako náhrada obed počas programu v Betleheme. Nocľah.

Deň 2 Odchod do Jeruzalema na prehliadku Starého mesta

po raňajkách odchod do Jeruzalema na prehliadku Starého mesta, Krížová cesta – Via Dolorosa, bazilika Božieho hrobu na Kalvárii – Golgote. Prehliadka Betlehema – bazilika Narodenia Ježiša Krista, Pole pastierov, jaskyňa Mlieka. Večera a nocľah v Betleheme.

Deň 3 Transfer do Galilei, zastávka v Haife

po raňajkách transfer do Galilei. Cestou zastávka v Haife, návšteva kostola Stella Maris. Pokračovánie v ceste na Horu Tábor /výstup taxíkom/, prehliadka kostola Premenenia Pána. Presun do Nazaretu, prehliadka baziliky Zvestovania, kostola Sv.Josefa. Večera a nocľah v Nazarete /Tiberias/.

Deň 4 Odchod do Kány Galilejskej, miesta prvého zázraku

po raňajkách odchod do Kány Galilejskej, miesta prvého zázraku, možnosť obnovenia manželských sľubov. Pokračovánie v ceste ku Genezaretskému jazeru: Hora Blahoslavenstiev, Kafarnaum – dom sv. Petra, Tabgha – miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, miesto Primátu sv. Petra. Pri jezere je možnosť zakúpenia obedu – tradičnej ryby sv. Petra (orientačná cena cca 20 USD,-). Odchod do Betlehema. Večera a nocľah v Betleheme.

Deň 5Odchod autobusom do Jeruzalema, prehliadka mesta - Betfage

raňajky, odchod autobusom do Jeruzalema. Prehliadka mesta – Betfage, návšteva Olivovej hory – prehliadka kostola Pater Noster – Otčenáš, návšteva Dominus Flevit, miesta, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom. Prehliadka Getsemanskej záhrady, baziliky Agónie /smrteľného zápasu Pána Ježiša/, kostola Hrobu Panny Márie, kostol Gallicantu. Prechod k Múru nárekov, Hory Sion – Večeradla a baziliky Usnutia Panny Márie. Večera a nocľah v Bethleheme.

Deň 6 Prehliadka Betánie - Lazarov hrob

po raňajkách prehliadka Betánie – Lazarov hrob. Prechod Júdskou púšťou, prehliadka Jericha, zastávka pod Horou Pokúšania. Návšteva miesta krstu Pána Ježiša – obnovenie krstných sľubov. Návšteva Mŕtveho mora s možnosťou kúpania. Odchod do Jordánska. Večera a nocľah v Petre.

Deň 7 Prehliadka archeologického areálu v Petre

po raňajkách prehliadka archeologického areálu v Petre. Návrat do Izraela. Večera a nocľah v Betleheme.

Deň 8 Návšteva Ain Karem, prehliadka miesta narodenia Jána Krstiteľa

raňajky, návšteva Ain Karem, prehliadka miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety. Odchod autobusom na letisko Tel Avivu s následným odletom do Viedne Po prílete odchod autobusom do Bratislavy.

* Duchovný program je spojený s každodennou svätou omšou.
* Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu.

Základné informácie

Termín: 1.10.-8.10.2021

Doprava: letecky

 

V cene je zarátané:

 • letenka, letiskové a palivové príplatky
 • 7 x hotelové ubytovanie s polpenziou v 2 - 3 lôžkových izbách so soc. zariadením
 • doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom, odborný sprievodca – kňaz
 • autobusová doprava na letisko do Viedne a späť

V cene nie je zarátané:

 • obslužné a vstupy podľa programu, ktoré predstavujú sumu 100,- USD /platí sa priamo sprievodcovi vo Sv.Zemi/
 • vstup do Petry, víza + hraničné poplatky do Jordánska, autobus v Jordánsku, miestny sprievodca, spolu 200,- USD /platí sa priamo sprievodcovi vo Sv. Zemi/
 • cestovné poistenie UNIQA 3,- € / deň / osoba
 • príplatok za 1-lôžkovú izbu 200,-€ / osoba

Upozornenie! 

Ceny sú kalkulované pri kurze 1 EURO = 1,25 USD. Pri pohybe kurzu o 5% si vyhradzuje cestovná kancelária právo na úpravu ceny

Platnosť pasu musí byť ešte 6 mesiacov po návrate!

Mapa
Galéria