Veľkonočná púť do Ríma

0
Cena
240 €
Cena
240 €
Prihlasovací formulár
Meno *
Email Address*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

2125


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

5 dňový zájazd
Termín: 1.4.-5.4.2021
Autobusom
PaedDr. Michal Pitoniak

Slávnostná sv.omša na pamiatku Poslednej večere, obrady Veľkého piatku, krížová cesta so Sv.Otcom, Veľkonočná vigília v Slovenčine, Účasť na pápežskej sv. omši zo slávnosti Zmŕtvychvstania Pána so slávnostným požehnaním sv. Otca “Urbi et orbi”

Putujme do Ríma, aby sme zachytili pulz Cirkvi – všetko obnoviť v Kristovi. Pozývame na púť všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa na svätých miestach a pri osobnom stretnutí so Svätým Otcom posilnili milosťou Ducha Svätého a stávali sa uvedomelejšími kresťanmi.

Zájazdom sprevádza :

 PaedDr. Michal Pitoniak

PaedDr. Michal Pitoniak

Rím – Večné mesto je srdcom kresťanstva. Takmer počas celých dejín Cirkvi je tu sídlo Kristovho námestníka – Svätého Otca.

Rím, mesto kde zomrel sv.Peter, to je mesto ktoré dýcha históriou, umeleckými, monumentálnymi skvostami a rôznymi jedinečnými pamiatkami, pre kresťanov posvätné miesto.

Pútnické zájazdy do Večného mesta sú pre účastníkov zájazdov nezabudnuteľnými zážitkami. Sú to cesty za jedinečnými pamiatkami a históriou, cesty vďaky za Svätým Otcom a za duchovnou obnovou našej viery.

RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

Deň 1(Zelený štvrtok) napoludnie stretnutie skupiny v Bratislave

(Zelený štvrtok) napoludnie stretnutie skupiny v Bratislave. Popoludní slávnostná sv. omša na Pamiatku Poslednej večere v slovenčine. Odchod z Bratislavy. Prejazd rakúskym územím s krátkymi občerstvovacími zastávkami do Ríma.

Deň 2 (Veľký piatok) v ranných hodinách príchod do Ríma

(Veľký piatok) V ranných hodinách príchod do Ríma, predpoludním prehliadka vzácnych historických a kultúrnych pamiatok talianskej metropoly – Bazilika sv.Petra, Lateránska bazilika, Bazilika sv. Kríža Jeruzalemského, Bazilika sv. Schodov. Popoludní obrady Veľkého piatku v slovenčine v jednom z kostolov v Ríme. Ubytovanie. Vo večerných hodinách účasť na Krížovej ceste v Koloseu v Ríme v taliančine. V nočných hodinách návrat na hotel, nocľah.

Deň 3 (Biela sobota) pokračovanie programu - prehliadka Koloseum, Bazilika sv. Petra v Okovách

(Biela sobota) Raňajky, pokračovanie programu – prehliadka Koloseum, Bazilika sv. Petra v Okovách, kde sú uložené okovy, v ktorých bol sv. Peter spútaný vo väzení; Bazilika sv. Klimenta s telesnými pozostatkami sv. Cyrila; návšteva Forum Romanum, Kapitolu a najkrajších rímskych námestí a fontán. Podvečer návšteva Pápežského slovenského kolégia sv. Cyrila a Metoda v Ríme s účasťou na obradoch Veľkonočnej vigílie v slovenčine. Vo večerných hodinách návrat do hotela na ubytovanie.

Deň 4 (Veľkonočná nedeľa) Po raňajkách odchod na Námestie sv. Petra.

(Veľkonočná nedeľa) Po raňajkách skoro ráno odchod na Námestie sv. Petra do Vatikánu. Účasť na pápežskej sv. omši zo slávnosti Zmŕtvychvstania Pána so slávnostným požehnaním sv. Otca “Urbi et orbi”. Popoludní návšteva Španielskych schodov, pápežskej Baziliky Santa Maria Maggiore a pápežskej Baziliky sv. Pavla za hradbami, kde je sv. Pavol pochovaný. Podvečer odchod z Ríma nočnou jazdou do Bratislavy.

Deň 5 (Veľkonočný pondelok) Transfer na Slovensko

(Veľkonočný pondelok) Transfer na Slovensko, prejazd rakúskym územím s krátkymi občerstvovacími zastávkami. Predpokladaný príchod do Bratislavy v poobedných hodinách.

Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu.

Základné informácie

Termín: 1.4.-5.4.2021

Doprava: luxusným klimatizovaným autobusom

Sprievodca: PaedDr. Michal Pitoniak

Slávnostná sv.omša na pamiatku Poslednej večere, obrady Veľkého piatku, krížová cesta so Sv.Otcom, Veľkonočná vigília v Slovenčine, Účasť na pápežskej sv. omši zo slávnosti Zmŕtvychvstania Pána so slávnostným požehnaním sv. Otca “Urbi et orbi”

Rím – Večné mesto je srdcom kresťanstva.  Takmer počas celých dejín Cirkvi je tu sídlo Kristovho námestníka – Svätého Otca. Putujme do Ríma, aby sme zachytili pulz Cirkvi – všetko obnoviť v Kristovi. Pozývame na púť všetkých ľudí dobrej vôle, aby sa na svätých miestach a pri osobnom stretnutí so Svätým Otcom posilnili milosťou Ducha Svätého a stávali sa uvedomelejšími kresťanmi. 

Rím, mesto kde zomrel sv.Peter a sv.Pavol, to je mesto ktoré dýcha históriou, umeleckými, monumentálnymi skvostami a rôznymi jedinečnými pamiatkami, pre kresťanov posvätné miesto.

Pútnické zájazdy do Večného mesta sú pre účastníkov zájazdov nezabudnuteľnými zážitkami. Sú to cesty za jedinečnými pamiatkami a históriou, cesty vďaky za Svätým Otcom a za duchovnou obnovou  našej viery

V cene je zarátané:

  • autobusová doprava luxusným autobusom
  • 2x ubytovanie s raňajkami v širšom centre Ríma
  • sprievodca zájazdu - kňaz

V cene nie je zarátané:

  • daň mestu 4,-€ / osoba / noc (spolu 8,-€)
  • lístky na mestskú dopravu v Ríme /približne 18,-€
  • miestenka v autobuse 30,- Euro
  • komplexné cestovné poistenie Union 2,-€ / 1 deň
Mapa

Galéria