Vianoce v Betleheme

0
Cena
720 €
Cena
720 €
Prihlasovací formulár
Meno *
Email Address*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

123


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

 • Dostupné ceny pre každého
 • Rezervácia zájazdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

8 dňový zájazd
Termín: 20. 12. - 27. 12. 2021
Letecky
PaedDr.Michal Pitoniak

Zájazdom sprevádza :

  PaedDr. Michal Pitoniak

PaedDr. Michal Pitoniak
RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

Deň 1Odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne

odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne s následným odletom do Tel Avivu. Transfer autobusom do Betlehema. Ubytovanie, večera a nocľah.

Deň 2Prehliadka Betlehema - bazilika Narodenia Ježiša Krista

po raňajkách prehliadka Betlehema – bazilika Narodenia Ježiša Krista, vianočná svätá omša, Pole pastierov, jaskyňa Mlieka. Popoludní návšteva Starého mesta Jeruzalema – bazilika Božieho Hrobu. Večera a nocľah v Betleheme.

Deň 3Odchod do Haify, návšteva kláštora Stella Maris

po raňajkách odchod do Haify, návšteva kláštora Stella Maris. Cestou krátka zastávka v Cézarei Prímorskej. Pokračovanie v ceste do Nazareta, prehliadka baziliky Zvestovania a kostola sv. Jozefa. Výstup taxíkom na horu Tábor, prehliadka kostola Premenenia Pána. Večera a nocľah v Nazarete / Tiberias /.

Deň 4 Návšteva miesta prvého zázraku v Káne Galilejskej

po raňajkách návšteva miesta prvého zázraku v Káne Galilejskej, kde si manželia môžu obnoviť manželské sľuby. Odchod ku Genezaretskému jazeru: Hora Blahoslavenstiev, Kafarnaum – dom sv. Petra, Tabgha – miesto zázračného rozmnoženia chlebov a rýb, miesto Primátu sv. Petra. Pri jazere možnosť zakúpenia obedu tradičnej ryby sv. Petra. Odchod do Betlehema, ubytovanie, večera a nocľah.

Deň 524. 12. 2019 odchod autokarom do Jeruzalema

/24.12.2017/ po raňajkách odchod autokarom do Jeruzalema. Prehliadka mesta – Betfage, návšteva Olivovej hory – prehliadka kostola Pater Noster – Otčenáš, návšteva Dominus Flevit, miesta, kde Pán Ježiš plakal nad Jeruzalemom. Prehliadka Getsemanskej záhrady, baziliky Agónie /smrteľného zápasu Pána Ježiša/, kostola Hrobu Panny Márie. Krížová cesta – Via Dolorosa. Štedrá večera v hoteli. V nočných hodinách polnočná svätá omša v slovenčine na Poli Pastierov. O polnoci možnosť sledovania polnočnej svätej omše z Baziliky Narodenia Pána na námestí pred bazilikou na televíznej obrazovke. Nocľah v Betleheme.

Deň 6Svätá omša v Betleheme zo sviatku Narodenia Pána

po raňajkách svätá omša v Betleheme zo sviatku Narodenia Pána. Popoludní návšteva Jeruzalema, Hora Sion – Večeradlo, bazilika Usnutia Panny Márie, Múr Nárekov. Odchod do Ain Karem, návšteva miesta narodenia Jána Krstiteľa a miesta Navštívenia Panny Márie u Alžbety. Večera a nocľah v Betleheme.

Deň 7Pehliadka Betánie - Lazarov hrob, prechod Júdskou púšťou

po raňajkách prehliadka Betánie – Lazarov hrob. Prechod Júdskou púšťou, návšteva Jericha, Betánye Zajordánskej /obnova krstných sľubov/. Návšteva Mŕtveho mora s možnosťou kúpania. Popoludní fakultatívny výlet na Massadu a do Qumránu. Večera a nocľah v Betleheme.

Deň 8Vianočná svätá omša v bazilike Narodenia Pána v Betleheme

raňajky, vianočná svätá omša v bazilike Narodenia Pána v Betleheme. Cestou na letisko návšteva Emauz. Následný odlet do Viedne. Po prílete transfer autobusom z letiska do Bratislavy.

* Duchovný program je spojený s každodennou svätou omšou.
* Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu.

Základné informácie

Termín: 20.12. – 27.12.2021

Doprava: letecky

Svätá Zem, je krajinou, kde Boh mimoriadne oslovil celé ľudstvo v záujme jeho harmonického duchovného vývoja. Tu vznikli biblické dejiny Starého a Nového zákona, ktoré podnietili rozvoj novej civilizácie na všetkých kontinentoch. Tu je kolíska troch svetových náboženstiev – židovstva, kresťanstva a islámu.  Navštíviť a poznávať miesta Svätej zeme je určite neopakovateľný a hlboký zážitok a stáva sa nábožensko-duchovným bohatsvom na celý život.

V cene je zarátané:

 • letenka, letiskové a palivové príplatky
 • 7 x ubytovanie s polpenziou v 2 - 3 lôžkových izbách so soc. zariadením
 • doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom
 • autobusová doprava na letisko a späť
 • odborný sprievodca – kňaz

V cene nie je zarátané:

 • obslužné a vstupy podľa programu, taxík na Horu Tábor, čo predstavuje sumu 100,- USD /platí sa priamo sprievodcovi vo Svätej zemi.
 • komplexné cestovné poistenie Uniqa 4,20 € / deň (zahrňuje aj pandemické pripoistenie)
 • PCR Test 72 hodín pred odletom (orientačne 40 € - 50 €)
 • PCR test po prílete do Izraela (orientačne 25 USD - platba na mieste sprievodcovi)
Upozornenie!

Ceny sú kalkulované pri kurze 1 EURO = 1,25 USD. Pri pohybe kurzu o 5% si vyhradzuje cestovná kancelária právo na úpravu ceny.

Platnosť cestovného pasu musí byť ešte 6 mesiacov po návrate! Do Izraela môžu cestovať len zaočkovaný klienti proti ochoreniu Covid 19 

Mapa
Galéria