Mons. ThLic. Marián Gavenda​, PhD.

Mons.,ThLic. Marián Gavenda, PhD

Mons. ThLic. Marián Gavenda​, PhD.

Sprievodca

Destinácie

Svätá Zem

O sprievodcovi

V rokoch 2000 – 2008 pôsobil ako šéfredaktor Katolíckych novín. Úzko spolupracoval s náboženskou redakciou STV a SRO a postupne prispieval aj do mnohých ďalších periodík a médií, podieľal sa na založení a prispieval do medzinárodnej katolíckej agentúry SIR – EUROPA.

Publikoval okolo 1 000 článkov v približne stovke domácich i zahraničných periodík. Pre 12 rôznych rozhlasových staníc (Radio Vaticana, SRO, Lumen, Forte atď.) autorsky pripravil alebo sa zúčastnil ako hosť vo viac ako 560 reláciách, od r. 2009 je to najmä pravidelná relácia „V sile Slova“ na Rádiu Lumen.

V Slovenskej televízii sa vyprofiloval ako komentátor a prekladateľ zahraničných prenosov, najmä z Vatikánu a pápežských ciest. Živo sa zapájal aj do diskusných relácií a je autorom viacerých námetov, čo súhrnne činí viac ako 230 prevažne rozsiahlych programov, medzi nimi najmä pravidelná autorská relácia „Medzi nebom a zemou“ v televízii LUX. V rokoch 2000 – 2006 bol hovorcom Konferencie biskupov Slovenska, čo mu otvorilo ďalšie široké pole mediálneho pôsobenia. Počas návštevy Jána Pavla II. na Slovensku r. 2003 bol zodpovedný za vybudovanie mediálnej štruktúry

Zájazdy

    Referencie

    Aktuálne niesú priradené žiadne referencie.