Chorvátsko, Slovinsko a Rakúsko

0
Cena
430 €
Cena
430 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  2377


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   6 dňový zájazd
   Termín: 17.8.-22.8.2021
   Autobusom

   /pútnicko – kúpací zájazd/

   Jedna z najznámejších a najnavštevovanejších chorvátskych svätýň sa nachádza v Mariji Bistrici, ktorú ročne navštívi asi 800 tisíc pútnikov. Do tohto krásneho a pokojného zagorského mestečka smerujú púte už 314 rokov. Jedným z dôvodov pre príchod do Marije Bistrice je drevená socha Panny Márie, ktorej sa pripisuje zázračná moc.

   Oblasť okolo mesta Karlovac je známa tradičnou púťou na sviatok Nanebovzatia Panny Márie do kostola Panny Márie Snežnej do Kamenska, vzdialeného 4 km od Karlovacu. Ludbrešská svätyňa Svätej krvi Ježišovej odhaľuje legendu, ktorá aj dnes láka návštevníkov.

   Podľa tradície, v roku 1411, keď kňaz vyriekol slovo premeny, všimol si krv v kalichu. Dnes je uložený v špeciálnom relikviári vo farskom kostole.

   Navšteva národné pútnické miesto Slovinska – Brezje začína prehliadkou baziliky Panny Márie Pomocnice kresťanov, kde sa dejú zázračné uzdravenia. Prvé zázračné uzdravenia sa udiali v 50 rokoch a odvtedy pokračujú. Tisíce pútnikov sú tajomne zjednotení modlitbou s Pannou Máriou a všetkých, ktorí sa k nej obrátia, privádza k Bohu. 

   V Rakúsku začíname návštevou pútnického miesta Mária Saal. Prehliadka pútnického kostola Nanebovzatia Panny Márie je preslávenou pamiatkou neskorogotickej architektúry a jednou z najnavštevovanejších korutánskych pamiatok. Pokračujeme návštevou Heiligenkreuz. Prehliadka kostola, kde sa nachádza vzácna relikvia – kus dreva z Kristovho kríža.

   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Odchod do Chorvátska

   odchod v ranných hodinách cez Rakúsko do Chorvátska. Návšteva najznámejšieho pútnického miesta Marija Bistrica. Marija Bistrica je najväčšia mariánska svätyňa v Chorvátsku. Leží v Chorvátskom zagorjí, vzdialená 30 km od Záhrebu. Zázračná soška čiernej Bohorodičky sa najprv nachádzala v kaplnke nad Marijou Bistricou, potom bola z obavy pred tureckým poškvrnením zamurovaná do múrov farského kostola, kde ju znovu objavili v roku 1684. V cirkevných dokladoch sa uvádza, že od 1688 do 1786 roku bolo zaznamenaných 1109 zázračných udalostí, ktoré boli uznané až po dôkladnom výskume. Presun do Záhrebu, ubytovanie a nocľah

   Deň 2 Záhreb, Opatija

   raňajky, prehliadka katedrály Nanebovzatia Panny Márie a svätých Štefana a Ladislava Záhrebskej arcidiecézy, ktorá je najznámejšou a najväčšiou chorvátska kultúrno-historickou pamiatkou. Odchod popoludní do Opatie so zastávkou na pútnickom mieste pri Karlovaci. Prehliadka kostola Panny Marie Snežnej. Príchod do Opatie, ubytovanie a nocľah.

   Deň 3Oddych pri Jadranskom mori

   raňajky celodenný oddych pri Jadranskom mori. Podvečer krátka prehliadka mesta. Nocľah v Opatii.

   Deň 4 Rijeka, Rovinj, Pula

   raňajky, návšteva miest Istrijského polostrova Rijeka, Rovinj, Pula, /s možnosťou kúpania/. Nocľah v Opatii.

   Deň 5 Brezje, Klágenfurt

   raňajky, odchod do Brezje, národného pútnického miesta Slovinska. Prehliadka baziliky Panny Márie Pomocnice kresťanov. Prvé zázračné uzdravenia sa udiali v 50 rokoch a odvtedy pokračujú vo svedectvách. Každý deň sa v brezžanských spovedniciach koná zázrak obrátenia, kedy veľa ľudí hľadá a prijíma Boží pokoj vo svojich srdciach. Podvečer príchod do Klágenfurtu, krátka prehliadka centra mesta, ubytovanie a nocľah.

   Deň 6 Mária Saal

   raňajky, odchod do pútnického miesta Mária Saal, prehliadka pútnického kostola Nanebovzatia Panny Márie, nazývaného tiež katedrála Márie Saalovej. Kostola je preslávenou pamiatkou neskorogotickej architektúry a jednou z najnavštevovanejších korutánskych pamiatok. Popoludní odchod na Slovensko s krátkou zastávkou v Heiligenkreuz, prehliadka kostola, kde sa nachádza vzácna relikvia – kus dreva z Kristovho kríža. Príchod na Slovensko vo večerných hodinách.

   Základné informácie

   Termín: 17.8.-22.8.2021

   Doprava: autobusom

    

   V cene je zarátané:

   • doprava zahraničným klimatizovaným autobusom
   • 5x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových/trojlôžkových izbách , 4x večera
   • sprievodca zájazdu – kňaz
   • poistenie voči úpadku

   V cene nie je zarátané:

   • cestovné poistenie UNIQA 3 € / deň / osoba
   • príplatok za 1-lôžkovú izbu 150,- €
   Mapa

   Galéria