FATIMA – LISABON – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – PORTO

0
Cena
790 €
Cena
790 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  3797


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   5 dňový zájazd
   Termín: 8.10.-12.10.2024
   Letecky

   Fatimské posolstvo Matky Božej je plné nežnej materinskej lásky. Posolstvá sú „najprorockejšie z moderných zjavení“. Ovplyvnili chod Cirkvi a celý svet. Zasvätenie sveta v roku 1984 malo za následok pád komunizmu vo východnej Európe. Ďalšie, veľmi dôležité požiadavky neba sú sviatosti zmierenia, sväté prijímania počas prvých sobôt v mesiaci, modlitba sv.ruženca, pokánie, obety za hriešnikov – využiť ich ako hlavné zbrane v boji proti satanovi. Panna Mária sa tu predstavila ako Kráľovná Posvätného ruženca.

   Fatima je jedno z najznámejších pútnických miest na svete. Nachádza sa v okrese Santarém v strednom Portugalsku, 187 km južne od mesta Porto a 123 km severne od Lisabonu. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu Panna Mária zjavila trom deťom, Františkovi, Jacinte Marto a Lúcii dos Santos na mieste nazývanom Cova da Iria. K prvému zjaveniu došlo v roku 1917 , 13. mája a následne pokračovali až do októbra, vždy trinásteho v mesiaci. V roku 1930 katolícka cirkev uznala pravosť zjavení.

   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Odlet do Porta

   odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne, s následným odletom do Porta. Transfer autobusom do Santiago de Compostela, – mesta, do ktorého vedie najznámejšia pešia púť v Európe. V miestnej katedrále sú podľa tradície uložené ostatky svätého Jakuba, Kristovho učeníka. Ostatky boli objavené miestnym pastierom na začiatku 9. storočia. Pastier nasledoval jasnú žiaru jednej z hviezd, ktorá ho doviedla až k tomuto miestu. Po dôkladnom skúmaní bolo usúdené, že ide práve o pozostatky svätého Jakub. Na tomto mieste postavili malí kostolík a neskôr po jeho zničení aj veľkú Katedrálu. Podľa času príchodu prechádzka v starom meste. Večera a nocľah v hotely.

   Deň 2 Santiago de Compostela

   raňajky, pokračovanie v programe v Santiago de Compostela – prehliadka Katedrály. Následne odchod do Bragy. Prehliadka baziliky Bom Jesus do Monte, ktorá stojí na kopci Espinho a je významným pútnickým miestom, ktoré patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO.
   Dominantnou súčasťou celého areálu je monumentálne  barokové   schodisko  prekonávajúce výškový rozdiel 116 metrov. Navštívime taktiež historické centrum Bragy, a katedrálu Bragy – Sé de Braga. Po programe odchod do Fatimy, ubytovanie a večera. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 3 Celodenný náboženský program vo Fatime

   raňajky, celodenný náboženský program vo Fatime – sv. omša, prehliadka starej baziliky Panny Márie Ružencovej s hrobmi svätého Františka a svätej Hyacinty Marto a tiež sestry Lucie. Prehliadka modernej baziliky Najsvätejšej trojice. Popoludní krížová cesta z Fatimy do dedinky Aljustrel. Návšteva rodných domov troch vizionárov Lucie Santos, sv. Francisca Marto a sv. Jacinty Marto. Večera, účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 4 Odchod do Lisabonu

   raňajky, odchod do Lisabonu. Pešia prehliadka starého mesta – hrad Sao Jorge, historická štvrť Alfama, Lisabonská katedrála – Sé de Lisboa, kláštor Hieronymitov a Belémska veža, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Následne pamätník moreplavcov a monumentálna socha Cristo Rei, ktorá sa týči nad mestom. Návrat do Fatimy, večera, účasť na sviečkovej procesii, nocľah.

   Deň 5Odlet do Viedne

   v skorých ranných hodinách odchod do Porta –prehliadka mesta. O 15.00 hod transfer na letisko s následným odletom do Viedne. svätá omša. Transfer autobusom na Slovensko do Bratislavy.

   Základné informácie

   Termín: 8.10.-12.10.2024 ( 5 dní, 4 noci )

   Doprava: Letecky

   Cena: 790 €

    

   V cene je zarátané:

   • letenka na trase Viedeň/Porto/Viedeň,
   • 4x hotelové ubytovanie s polpenziou v 3* hoteloch
   • preprava klimatizovaným autobusom podľa programu
   • odborný sprievodca
   • autobusová doprava na letisko do Viedne a späť
   • poistenie proti insolventnosti

   V cene nie je zarátané:

   • vstupy do pamiatok
   • komplexné cestovné poistenie Uniqa 3,60 € - 1 deň / osoba, pre osoby do 70 rokov a pre osoby nad 70 rokov 4,80 € - 1 deň / osoba
   Mapa

   Galéria