FATIMA – Santiago de Compostela – Braga – Batalha- Alcobaca – Nazaré – LISABON – Tomar – Coimbra VYPREDANÉ

0
VYPREDANÉ
890 €
VYPREDANÉ
890 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  2801


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   /8 dní, 7 nocí/
   Termín: 24.8. - 31.8.2023
   Letecky z Viedne
   odchod na letisko z Liptovskej Teplej, Ružomberok, Žilina, Trenčín, Bratislava
   PaedDr.Michal Pitoniak

   Fatimské posolstvo Matky Božej je plné nežnej materinskej lásky. Posolstvá sú „najprorockejšie z moderných zjavení“. Ovplyvnili chod Cirkvi a celý svet. Zasvätenie sveta v roku 1984 malo za následok pád komunizmu vo východnej Európe. Ďalšie, veľmi dôležité požiadavky neba sú sviatosti zmierenia, sväté prijímania počas prvých sobôt v mesiaci, modlitba sv.ruženca, pokánie, obety za hriešnikov – využiť ich ako hlavné zbrane v boji proti satanovi. Panna Mária sa tu predstavila ako Kráľovná Posvätného ruženca.

   Fatima je jedno z najznámejších pútnických miest na svete. Nachádza sa v okrese Santarém v strednom Portugalsku, 187 km južne od mesta Porto a 123 km severne od Lisabonu. Stala sa známym pútnickým miestom potom, ako sa tu Panna Mária zjavila trom deťom, Františkovi, Jacinte Marto a Lúcii dos Santos na mieste nazývanom Cova da Iria. K prvému zjaveniu došlo v roku 1917 , 13. mája a následne pokračovali až do októbra, vždy trinásteho v mesiaci. V roku 1930 katolícka cirkev uznala pravosť zjavení.

   PaedDr. Michal Pitoniak
   Sprevádza PaedDr. Michal Pitoniak
   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Odchod autobusom z Liptovskej Teplej, zástavka v Bratislave. Odlet.

   odchod autobusom z Liptovskej Teplej na letisko do Viedne, s následným odletom do Porta. Transfer autobusom do Santiago de Compostela, ubytovanie. Nocľah.

   Deň 2 Santiago de Compostela, Fatima

   raňajky, raňajky, prehliadka Santiao de Compostela – mesta, do ktorého vedie najznámejšia pešia púť v Európe. V miestnej katedrále sú podľa tradície uložené ostatky svätého Jakuba, Kristovho učeníka. Po prehliadke mesta a katedrály transfer do Bragy. Prehliadka baziliky Bom Jesus do Monte, ktorá stojí na kopci Espinho a je významným pútnickým miestom, ktoré patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Dominantnou súčasťou celého areálu je monumentálne barokové schodisko prekonávajúce výškový rozdiel 116 metrov. Po programe odchod do Fatimy, ubytovanie a večera. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 3 Fatima - celodenný program

   raňajky, sv. omša, prehliadka prehliadka areálu – kaplnka Zjavení s milostivou sochou Panny Márie, Bazilika s hrobmi sestry sv.Lucie dos Santos, sv. Františka a sv. Hyacinty Marto, prehliadka moderného chrámu Najsvätejšej Trojice. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 4 - nedeľaFatima - celodenný program

   raňajky, medzinárodná svätá omša. Popoludní krížová cesta a návšteva rodných domov troch vizionárov Františka, Hyacinty a Lucie. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 5Lisabon

   raňajky, transfer do Lisabonu, pešia prehliadka starého mesta – hrad Sao Jorge, historická štvrť Alfama, Lisabonská katedrála – Sé de Lisboa, kláštor Hieronymitov a Belémska veža, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Následne pamätník moreplavcov a monumentálna socha Cristo Rei, ktorá sa týči nad mestom. Po programe návrat do Fatimy, večera a nocľah vo Fatime.

   Deň 6Batalha, Alcobaca, Nazaré

   po raňajkách sv. omša. Odchod autobusom do okolia – návšteva dominikánskeho kláštora a kostola v meste Batalha zasvätených Panne Márii Víťaznej. Následne návšteva mestečka Alcobaca, v ktorom sa nachádza cisterciánske opátstvo s kláštorom a zachovaný komplex stredovekých budov. Po návšteve mesta Alcobaca nasleduje mestečko Nazaré, ktoré sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu. Názov mesta sa vzťahuje na sošku „čiernej“ Panny Márie, ktorú priniesli mnísi z Nazaretu. Možnosť kúpania. Návrat do Fatimy. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 7Tomar, Coimbra

   po raňajkách sv. omša vo Fatime, odchod do mesta Tomar, ktoré bolo sídlom Rádu templárskych rytierov. Kláštor Rádu Krista, ktorý po sebe zanechali, patrí k najvýznamnejším európskym pamiatkam. Pokračovanie v ceste do mesta Coimbra, Krátka prehliadka mesta. Návšteva pamätnej izby sv.Lucie v karmelitánskom kláštore. Návrat do Fatimy. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 8Odlet na Slovensko

   po raňajkách svätá omša vo Fatime a odchod na letisko s následným odletom. Transfer autobusom na Slovensko do Liptovskej Teplej.

   Základné informácie

   Termín: 24.8. – 31.8.2023 /8 dní, 7 nocí/

   Doprava: Letecky z Viedne

   odchod autobusom na letisko po trase Liptovská Teplá, Ružomberok, Žilina, Trenčín, Bratislava

   Cena: 890 €

   V cene je zarátané:

   • transfer klimatizovaným autobusom z Liptovskej Teplej (po trase Ružomberok, Žilina, Trenčín, Bratislava) na letisko do Viedne a späť
   • medzinárodná letenka na trase Viedeň / Porto / - Porto / Viedeň /
   • 1 kus podpalubnej batožiny do 20 kg, 1 kus malej príručnej batožiny s rozmermi 40cm x 30cm x 20cm
   • transfery klimatizovaným autobusom podľa programu
   • 7x hotelové ubytovanie s raňajkami, 6x večera v 3* hoteloch /dvoj a trojposteľové izby/
   • náboženský program podľa nižšie uvedeného popisu
   • odborný sprievodca
   • poistenie voči úpadku

   V cene nie je zarátané:

   • komplexné cestovné poistenie UNIQA /3,60 € /deň/osoba (zahrňuje pandemické pripoistenie)komplexné cestovné poistenie UNIQA /3,60 € /deň/osoba (zahrňuje pandemické pripoistenie)
   • vstupy do pamiatok
   Mapa

   Galéria