ISLAND

0
Cena
1,490 €
Cena
1,490 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  2393


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   5 dňový zájazd
   Termín: 25.7.- 29.7.2022
   Letecky
   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Odlet do Reykjaviku

   stretnutie skupiny v doobedňajších hodinách, transfer na letisko do Viedne s následným odletom do Reykjavíku. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.

   Deň 2 Zlatý trojuholník

   po raňajkách, začiatok programu – dnes nás čaká vrchol islandského putovania – tzv. „zlatý trojuholník“. Navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt, ďalej oblasť Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur ( ktorý vyvrhuje každých 5 minút horúcu vodu do výšky 20 m). Uvidíme impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá, kde voda padá v dvoch stupňoch až do hĺbky 32 m a zastavíme sa v národnom parku Þingvellir (UNESCO), kde sa rozostupuje európska a americká litosferická doska. V 10. stor. tu založili najstarší parlament sveta Alþing. Okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir návrat na ubytovanie, večera a nocľah.

   Deň 3 Landmannalaugar

   po raňajkách transfer do geotermálnej oblasti Landmannalaugar – rozprávkovo farebná oblasť uprostred divokých hôr je kvôli sviežej farebnosti prezývaná „dúhové hory“. Zo strediska v srdci oblasti na okraji lávového poľa sa ponúka pestrá paleta peších výletov rôznej náročnosti. Unikátom je možnosť kúpeľa a dobitie energie v prírodnej lagúne s termálnou vodou na sútoku horúcej a chladnejšej riečky. V prípade nezjazdnosti ciest alebo zlého počasia navštívime namiesto Landmannalaugaru podobne farebnú geotermálnu oblasť pri Hveragerði vrátane možnosti kúpania v teplej riečke. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.

   Deň 4 Južné pobrežie

   po raňajkách návšteva južného pobrežia – po ceste uvidíte zasnežený vrchol sopky Hekla. Následne vychádzka pozdĺž kaskády vodopádov až ku 60-metrovému vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Dyrhólaey uvidíte skalnú bránu a pri mestečku Vík vstúpite na čiernu sopečnú pláž s čadičovou jaskyňou. Cestou späť sa zastavíme pri splaze ľadovca Sólheimajökull a pod sopkou Eyjafjallajökull sa prejdete k vodopádu Seljalandsfoss. V tiesňave uvidíte vodopád Gljúfrafoss. Návrat do hotela, večera a nocľah.

   Deň 5 Reykjavik a Modrá lagúna

   raňajky, prehliadka hlavného mesta Islandu – Reykjavik, kde uvidíte radnicu „pri rybníku“, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Popoludní fakultatívny výlet k najnavštevovanejšej atrakcií Islandu – Modrej lagúne, kde budete mať možnosť sa okúpať v termálnej vode bohatej na minerály (základný vstup 56 €). Následne transfer na letisko s odletom do Viedne. Po prílete bude transfer do Bratislavy.

   Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

   Základné informácie

   Termín: 25.7.-29.7.2022

   Doprava: letecky

   V cene je zarátané:

   • medzinárodná letenka na trase Viedeň / Reykjavik / Viedeň
   • 4x ubytovanie v 3* hotely s polpenziou
   • preprava klimatizovaným autobusom podľa programu
   • odborný sprievodca
   • poistenie proti insolventnosti

   V cene nie je zarátané:

   • vstupy do pamiatok
   • komplexné cestovné poistenie UNIQA 3,-€ / osoba/ deň
   • príplatok za 1-lôžkovú izbu 300 €
   • PCR TEST 48 hodín pred oldetom
   Mapa

   Galéria