ISLAND

0
Cena
1,490 €
Cena
1,490 €
Prihlasovací formulár
Meno a priezvisko *
Kontaktná adresa *
Emailová adresa*
Telefónne číslo*
Dátum narodenia*
Číslo cestovného dokladu*
Platnost cestovného dokladu*
Výber poistenia*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

1481


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

 • Dostupné ceny pre každého
 • Rezervácia zájazdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

  PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

  Mám záujem o odber noviniek.


  5 dňový zájazd
  Termín: 25.7.- 29.7.2022
  Letecky
  RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

  Deň 1Odlet do Reykjaviku

  stretnutie skupiny v doobedňajších hodinách, transfer na letisko do Viedne s následným odletom do Reykjavíku. Po prílete transfer do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.

  Deň 2 Zlatý trojuholník

  po raňajkách, začiatok programu – dnes nás čaká vrchol islandského putovania – tzv. „zlatý trojuholník“. Navštívime sídlo biskupstva v osade Skálholt, ďalej oblasť Geysiru s aktívnym gejzírom Strokkur ( ktorý vyvrhuje každých 5 minút horúcu vodu do výšky 20 m). Uvidíme impozantný vodopád Gullfoss na rieke Hvítá, kde voda padá v dvoch stupňoch až do hĺbky 32 m a zastavíme sa v národnom parku Þingvellir (UNESCO), kde sa rozostupuje európska a americká litosferická doska. V 10. stor. tu založili najstarší parlament sveta Alþing. Okolo geotermálnej elektrárne Nesjavellir návrat na ubytovanie, večera a nocľah.

  Deň 3 Landmannalaugar

  po raňajkách transfer do geotermálnej oblasti Landmannalaugar – rozprávkovo farebná oblasť uprostred divokých hôr je kvôli sviežej farebnosti prezývaná „dúhové hory“. Zo strediska v srdci oblasti na okraji lávového poľa sa ponúka pestrá paleta peších výletov rôznej náročnosti. Unikátom je možnosť kúpeľa a dobitie energie v prírodnej lagúne s termálnou vodou na sútoku horúcej a chladnejšej riečky. V prípade nezjazdnosti ciest alebo zlého počasia navštívime namiesto Landmannalaugaru podobne farebnú geotermálnu oblasť pri Hveragerði vrátane možnosti kúpania v teplej riečke. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah.

  Deň 4 Južné pobrežie

  po raňajkách návšteva južného pobrežia – po ceste uvidíte zasnežený vrchol sopky Hekla. Následne vychádzka pozdĺž kaskády vodopádov až ku 60-metrovému vodopádu Skógafoss. Na najjužnejšom myse Dyrhólaey uvidíte skalnú bránu a pri mestečku Vík vstúpite na čiernu sopečnú pláž s čadičovou jaskyňou. Cestou späť sa zastavíme pri splaze ľadovca Sólheimajökull a pod sopkou Eyjafjallajökull sa prejdete k vodopádu Seljalandsfoss. V tiesňave uvidíte vodopád Gljúfrafoss. Návrat do hotela, večera a nocľah.

  Deň 5 Reykjavik a Modrá lagúna

  raňajky, prehliadka hlavného mesta Islandu – Reykjavik, kde uvidíte radnicu „pri rybníku“, parlament, moderný kostol Hallgrímskirkja a vodojem Perlan. Popoludní fakultatívny výlet k najnavštevovanejšej atrakcií Islandu – Modrej lagúne, kde budete mať možnosť sa okúpať v termálnej vode bohatej na minerály (základný vstup 56 €). Následne transfer na letisko s odletom do Viedne. Po prílete bude transfer do Bratislavy.

  Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

  Základné informácie

  Termín: 25.7.-29.7.2022

  Doprava: letecky

  V cene je zarátané:

  • medzinárodná letenka na trase Viedeň / Reykjavik / Viedeň
  • 4x ubytovanie v 3* hotely s polpenziou
  • preprava klimatizovaným autobusom podľa programu
  • odborný sprievodca
  • poistenie proti insolventnosti

  V cene nie je zarátané:

  • vstupy do pamiatok
  • komplexné cestovné poistenie UNIQA 3,-€ / osoba/ deň
  • príplatok za 1-lôžkovú izbu 300 €
  • PCR TEST 48 hodín pred oldetom
  Mapa

  Galéria