IZRAEL – JORDÁNSKO ( Jerash, Ammán, Madaba, Petra )

0
NOVINKA 2024
990 €
NOVINKA 2024
990 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  2430


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   8 dňový zájazd
   Termín: 18.4.-25.4.2024
   Letecky

   Svätá Zem, je krajinou, kde Boh mimoriadne oslovil celé ľudstvo v záujme jeho harmonického duchovného vývoja. Tu vznikli biblické dejiny Starého a Nového zákona, ktoré podnietili rozvoj novej civilizácie na všetkých kontinentoch. Tu je kolíska troch svetových náboženstiev – židovstva, kresťanstva a islámu.  Navštíviť a poznávať miesta Svätej zeme je určite neopakovateľný a hlboký zážitok a stáva sa nábožensko-duchovným bohatsvom na celý život. Program je rozšírený o návštevu Jordánska.

   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne

   odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne. Následný odlet do Tel Avivu. Transfer autobusom do Nazareta, ubytovanie a nocľah.

   Deň 2 Nazaret, Tabgha

   po raňajkách prehliadka baziliky Zvestovania a kostola Sv.Jozefa. Popoludní návšteva okolia Genezaretského jazera: Hora Blahoslavenstiev, Kafarnaum (dom sv. Petra), Tabgha – zázračné rozmnoženie chlebov a rýb, miesto potvrdenia Petrovho primátu. Večera a nocľah v Nazarete.

   Deň 3 Jerash, Ammán

   po raňajkách presun do Jordánska. Návšteva mesta Jerash – v minulosti nazývaný Gerasa, bolo jedno z hlavných provinčných miest Rímskej ríše. V súčasnosti je najväčším archeologickým náleziskom s rímskymi ruinami v Jordánsku. Presun do Ammánu, prechádzka starým mestom, trhovisko, Rímsky amfiteáter, Citatedela. Večera a nocľah v Ammáne.

   Deň 4 Madaba

   raňajkách presun do mesta Madaba, kde budeme môcť obdivovať mozaiku z Byzantských čias v kostole sv. Juraja. Mozaika zobrazuje najstaršiu zachovanú mapu Palestíny, ktorá pravdepodobne pozostávala až z 2 miliónov kúskov a mala rozmer 15 krát 6 metrov. Z Madaby sa presunieme k hore Nebo, kde Boh ukázal Mojžišovi zasľúbenú zem po dlhých 40 rokoch putovania v púšti. Následne návšteva Herodesovej pevnosti Mukauer, kde bol sťatý Ján Krstiteľ. Vo večerných hodinách príchod do Petry, ubytovanie, večera a nocľah.

   Deň 5 Petra

   po raňajkách návšteva archeologického areálu Petry, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a taktiež patrí k 7 novodobým divov sveta. Petra bola hlavným mestom Nabatijskej ríše, ktoré bolo vytesané do skaly pred 2000 rokmi. Z architektonického aj geologického pohľadu sa jedná o unikát. Vstup do mesta vedie cez bránu Siq – 1,2 kilometra dlhý kaňon, následne ohromí pohľad na esteticky dokonalú „Pokladnicu“. Prehliadka pokračuje až po kláštor a pahorok s obetiskom. Návrat do Izraela pri Akabe. Transfer autobusom do Betlehema, ubytovanie, večera a nocľah.

   Deň 6 Betlehem, Jeruzalem

   po raňajkách prehliadka Betlehema – Pole pastierov, bazilika Narodenia Ježiša Krista, jaskyňa Mlieka. Popoludní odchod do Jeruzalema, Betfage, Olivova Hora – prehliadka kostola Pater Noster (Otče náš), návšteva Dominus Flevit (miesto Ježišovho plaču nad Jeruzalemom), prehliadka Getsemanskej záhrady, baziliky Agónie (smrteľného zápasu Pána Ježiša), kostola Hrobu Panny Márie. Večera a nocľah v Betleheme.

   Deň 7 Betánia, Jericho, Mŕtve more

   po raňajkách návšteva Betánie – miesta vzkriesenia Lazara. Pokračovanie v ceste do Jericha so zastávkou pod Horou Pokúšania Pána. Presun k Mŕtvemu moru, kúpanie v letovisku Kalia /vstupné asi 14,-Usd/ nie je v cene. Návrat do Betlehema, večera a nocľah.

   Deň 8 Jeruzalem a transfer na Slovensko

   po raňajkách po raňajkách odchod do Jeruzalema, prehliadka Starého mesta: Krížová cesta – Via Dolorosa, bazilika Božieho hrobu na Kalvárii – Golgote, Múr nárekov. Odchod na letisko do Tel Avivu s následným odletom do Viedne. Po prílete do Viedne transfer autobusom do Bratislavy.

   * Duchovný program je spojený s každodennou svätou omšou.
   * Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu.

   Základné informácie

   Termín: 18.4.-25.4.2024        

   Doprava: letecky

   Cena: 990€

    

   V cene je zarátané:

   • autobusová doprava na letisko do Viedne a späť
   • medzinárodná letenka na trase Viedeň – Tel Aviv – Viedeň
   • 7 x ubytovanie v 3* hoteloch s polpenziou v 2 - 3 lôžkových izbách
   • doprava vo Svätej zemi klimatizovaným autobusom podľa programu
   • doprava v Jordánsku klimatizovaným autobusom podľa programu
   • odborný sprievodca – kňaz
   • miestny odborný sprievodca
   • poistenie proti úpadku

   V cene nie je zarátané:

   • obslužné v Izraeli, hraničné poplatky do Jordánska, výstupné a vstupné hraničné poplatky Izraela, vstupy do pamiatok podľa programu vrátane vstupu do Petry, obslužné v Jordánsku = spolu 350,- USD (platí sa priamo sprievodcovi)
   • komplexné cestovné poistenie Uniqa (4,80 € / deň / osoba)
   Upozornenie!

   Ceny sú kalkulované pri kurze 1 EURO = 1,15 USD. Pri pohybe kurzu o 5% si vyhradzuje cestovná kancelária právo na úpravu ceny

   Platnosť cestovného pasu musí byť ešte 6 mesiacov po návrate!

   Mapa

   Galéria