Libanon

0
Cena
1,200 €
Cena
1,200 €
Prihlasovací formulár
Meno a priezvisko *
Kontaktná adresa *
Emailová adresa*
Telefónne číslo*
Dátum narodenia*
Číslo cestovného dokladu*
Platnost cestovného dokladu*
Výber poistenia*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

7908


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

 • Dostupné ceny pre každého
 • Rezervácia zájazdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

  PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

  Mám záujem o odber noviniek.


  7 dňový zájazd
  Termín: 5.5.-11.5.2023
  Letecky
  RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

  Deň 1Odlet do Bejrútu

  v skorých ranných hodinách stretnutie skupiny v Bratislave, transfer autobusom na letisko do Budapešti s následným odletom do Bejrútu s prestupom vo Frankfurte. Po prílete transfer do hotela, večera a nocľah.

  Deň 2 Bejrút

  po raňajkách začiatok programu: prehliadka Bejrútu – hlavného mesta Libanonu, ktoré je označované aj ako „Paríž Blízkeho východu“ vďaka svojej kozmopolitnej atmosfére. Navštívime Holubie Skaly, legendárnu promenádu Corniche, Národné múzeum, námestie Martyr, mešitu Muhammada Al Amína – ktorá je postavená po vzore modrej mešity v Istanbule. Následne návšteva okolitých kostolov. Návrat do hotela, večera a nocľah.

  Deň 3 Odchod na sever do Libanonských hôr

  po raňajkách odchod na sever do Libanonských hôr. Návšteva dedinky Bekaa Kafra, ktorá je
  rodiskom sv. Charbela a súčasne je najvyššie položenou dedinou v Libanone a na Blízkom východe. Následne presun k známym cédrovým lesom v blízkosti mestečka Bsharri, ktoré patria na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Môžeme tu obdivovať 30 metrov vysoké cédre vo veku 100 až 1000 rokov. Sedem cédrov si získalo označenie „Božie cédre“ vďaka svojmu veku, ktorý je odhadovaný na 1200– 2000 rokov. Samotný cédrový strom predstavuje symbol Libanonu. V poobedňajších hodinách sa presunieme ku kláštoru sv. Antonína Koshya. Kláštor je považovaný za najstarší z kláštorov v údolí Kadíša a bol založený maronitským kresťanským rádom. V areáli kláštora navštívime jaskyňu sv. Antonína, kostol a múzeum. Po prehliadke návrat do hotela, večera a nocľah.

  Deň 4 Návšteva pútnického mestečka Haris

  po raňajkách návšteva pútnického mestečka Harisa. Nachádza sa tu takmer 10 metrová socha Panny Márie vo výške 650 metrov, ktorá sa týči nad prímorským mestom Jounieh. Priamo za sochou Panny Márie sa nachádza katedrála, vďaka ktorej je toto miesto prezívané Notre Dame du Liban. Návšteva mesta Byblos – starobylá križiacka pevnosť, fenický prístav, miestny trh. Presun do mesta Annaya, v ktorom navštívime hrob sv. Charbela. Toto miesto si získalo označenie „Lurdy Blízkeho východu“. Návrat do hotela, večera a nocľah.

  Deň 5 Presun do údolia Bekaa, návšteva starovekého mesta Baalbe

  po raňajkách presun do údolia Bekaa, návšteva starovekého mesta Baalbek. Mesto je známe najkrajším archeologickým komplexom v Libanone, v ktorom sa nachádzajú chrámy z čias rímskej ríše. Medzi najpozoruhodnejšie stavby patrí nepochybne Jupiterov chrám – najväčší chrám starovekého sveta. Následne zastávka v miestnom vinárstve, ochutnávka vína. Presun k pozostatkom starovekého mesta Anjar z 8. storočia, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Prehliadka archeologického areálu. Po programe návrat do hotela, večera a nocľah.

  Deň 6Návšteva prístavných miest Sidón a Tyros

  po raňajkách od ubytovanie sa. Následne začiatok programu – návšteva prístavných miest Sidón a Tyros, ktoré boli v staroveku významnými fenickými prístavmi a z ktorých Feničania vybudovali svoje obchodné impérium. V mestách boli zachované početné archeologické nálezy ako hradby, kúpele, nekropola, divadlo atď. Po prehliadke presun do pútnického mestečka Maghdouche. Nachádza sa tu jaskyňa v ktorej panna Mária čakala na pána Ježiša keď kázal v Sidóne. V blízkosti jaskyne bola postavená katedrála a vysoká veža, na ktorej sa týči bronzová socha panny Márie. Miesto ponúka panoramatický výhľad na mesto Sidón. Po programe transfer na letisko s následným odletom do Budapešti. Predpokladaný prílet do Budapešti o 23:00 hod. Po prílete bude transfer do Bratislavy.

  Deň 7Príchod do Bratislavy

  príchod do Bratislavy v skorých ranných hodinách.

  Sprievodca zájazdu si vyhradzuje zmeny programu podľa situácie v Libanone.

  Duchovný program je spojený so sv. omšami.

  Základné informácie

  Termín: 5.5.-11.5.2023   

  Doprava: letecky

  V cene je zarátané:

  • autobusová doprava na letisko z Bratislavy do Budapešti a späť
  • obojsmerná letenka v ekonomickej triede (vrátane poplatkov) na trase Budapešť - Frankfurt - Bejrút / Bejrút - Frankfurt - Budapešť
  • 5x ubytovanie s polpenziou v 4* hotely /dvoj-lôžkové a trojlôžkové izby/
  • doprava v Libanone klimatizovaným autobusom
  • odborný sprievodca

  V cene nie je zarátané:

  • poplatok za obslužné a vstupy čo predstavuje sumu 70 $ /platí sa priamo sprievodcovi v Libanone
  • príplatok za jedno-lôžkovú izbu 150 €
  • komplexné cestovné poistenie
  Upozornenie:
  Pri vstupe do Libanonu je potrebné mať pas bez vstupných pečiatok do Izraela! Platnosť cestovného pasu ešte 6 mesiacov po návrate!

  Ceny sú kalkulované pri kurze 1 Euro = 1,15 USD. Pri pohybe kurzu o 5% si vyhradzuje ces tovná kancelária právo na úpravu ceny.

   

  Mapa

  Galéria