LISABON, FATIMA, SANTIAGO DE COMPOSTELA BRAGA, BATALHA, ALCOBACA A NAZARÉ

0
Cena
750 €
Cena
750 €
Prihlasovací formulár
Meno a priezvisko *
Kontaktná adresa *
Emailová adresa*
Telefónne číslo*
Dátum narodenia*
Číslo cestovného dokladu*
Platnost cestovného dokladu*
Výber poistenia*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

2515


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

 • Dostupné ceny pre každého
 • Rezervácia zájazdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

  PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

  Mám záujem o odber noviniek.


  7 dňový zájazd
  Termín: 18.8.-24.8.2022
  Letecky
  PaedDr. Michal Pitoniak
  RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

  Deň 1Odlet do Lisabonu

  stretnutie skupiny v Bratislave, odchod autobusom na letisko do Viedne, s následným odletom do Lisabonu. Transfer autobusom do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.

  Deň 2 Lisabon

  raňajky, pešia prehliadka starého mesta Lisabonu – hrad Sao Jorge, historická štvrť Alfama, Lisabonská katedrála – Sé de Lisboa, kláštor Hieronymitov a Belémska veža, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Následne pamätník moreplavcov a monumentálna socha Cristo Rei, ktorá sa týči nad mestom. Presun do Fatimy, ubytovanie, večera, sviečková procesia a nocľah.

  Deň 3 Fatima

  raňajky, celodenný náboženský program vo Fatime – sv. omša, prehliadka areálu – Kaplnka Zjavení s milostivou sochou Panny Márie, Bazilika s hrobmi sestry Lucie dos Santos, sv. Františka a sv. Hyacinty Marto, prehliadka moderného chrámu Najsvätejšej Trojice. Popoludní krížová cesta a návšteva rodných domov troch vizionárov. Návrat do hotela, večera. Po večeri účasť na slávnostnej vigílii, modlitba sv. ruženca a sviečkovej procesii. Nocľah.

  Deň 4 Santiago de Compostela

  raňajky, odchod do Santiao de Compostela – mesta, do ktorého vedie najznámejšia pešia púť v Európe. V miestnej katedrále sú podľa tradície uložené ostatky svätého Jakuba, Kristovho učeníka. Ostatky boli objavené miestnym pastierom na začiatku 9. storočia. Pastier nasledoval jasnú žiaru jednej z hviezd, ktorá ho doviedla až k tomuto miestu. Po dôkladnom skúmaní bolo usúdené, že ide práve o pozostatky svätého Jakub. Na tomto mieste postavili malí kostolík a neskôr po jeho zničení aj veľkú Katedrálu, ktorá je konečným cieľom pešej púte. Po prehliadke mesta a katedrály, večera a nocľah v hotely.

  Deň 5 Braga a Fatima

  raňajky, odchod do Bragy. Prehliadka baziliky Bom Jesus do Monte, ktorá stojí na kopci Espinho a je významným pútnickým miestom, ktoré patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Dominantnou súčasťou celého areálu je monumentálne barokové schodisko prekonávajúce výškový rozdiel 116 metrov. Navštívime taktiež historické centrum Bragy, a katedrálu Bragy – Sé de Braga. Návrat do Fatimy, večera, účasť na sviečkovej procesii, nocľah.

  Deň 6Batalha, Alcobaca a Nazaré

  raňajky, účasť na slávnostnej medzinárodnej sv. omši. Odchod autobusom do okolia – návšteva dominikánskeho kláštora a kostola v meste Batalha zasvätenných Panne Márii Víťaznej. Následne návšteva mestečka Alcobaca, v ktorom sa nachádza cisterciánske opátstvo s kláštorom a zachovaný komplex stredovekých budov. Po návšteve mesta Alcobaca nasleduje mestečko Nazaré, ktoré sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu. Názov mesta sa vzťahuje na sošku „čiernej“ Panny Márie, ktorú priniesli mnísi z Nazaretu. Možnosť kúpania.
  Návrat do Fatimy. Večera. Večer účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

  Deň 7Návrat na Slovensko

  po raňajkách sv. omša vo Fatime, odchod na letisko do Lisabonu s následným odletom. Transfer autobusom na Slovensko.

  Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

  Základné informácie

  Termín: 18.8.-24.8.2022

  Doprava: letecky

  V cene je zarátané:

  • medzinárodná letenka na trase Viedeň/Lisabon/Viedeň,
  • 6x ubytovanie v 3* hotely s raňajkami, 5x večera
  • preprava klimatizovaným autobusom podľa programu
  • odborný sprievodca
  • poistenie proti insolventnosti

  V cene nie je zarátané:

  • vstupy do pamiatok
  • komplexné cestovné poistenie
  • príplatok za 1-lôžkovú izbu 150 €
  • antigénové testovanie pred odletom (podľa aktuálnej pandemickej situácie) pre nezaočkovaných klientov proti ochoreniu Covid 19
  • palivový príplatok 100 €
  Mapa

  Galéria