LISABON, FATIMA, SANTIAGO DE COMPOSTELA, BRAGA, BATALHA, ALCOBACA, NAZARÉ, COIMBRA, PORTO

0
4* HOTEL - TOP PONUKA
890 €
4* HOTEL - TOP PONUKA
890 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  4073


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   8 dňový zájazd
   Termín: 13.8. - 20.8.2024
   Letecky
   PaedDr. Michal Pitoniak
   Základné informácie

   Termín: 13.8. – 20.8.2024 (8 dní, 7 nocí) *voľné sú posledné 2 miesta

   Sprievodca: PaedDr. Michal Pitoniak

   Doprava: Letecky

   Cena: 890 €

   7x hotelové ubytovanie s polpenziou (7x raňajky, 6x večera)

   4* hotel vo Fatime s vynikajúcim hodnotením Cinquentenario & Conference Center 

   3* hotel v Santiago de Compostela a v Porte,

   V cene je zarátané:

   • medzinárodná letenka na trase Viedeň / Porto / - Porto / Viedeň /
   • 1 kus podpalubnej batožiny do 20 kg, 1 kus malej príručnej batožiny s rozmermi 40cm x 30cm x 20cm
   • 7x hotelové ubytovanie s polpenziou v 4* hoteli vo Fatime, 3* hotel v Santiago de Compostela a v Porte, (7x raňajky, 6x večera)
   • transfery klimatizovaným autobusom podľa programu
   • náboženský program podľa nižšie uvedeného popisu
   • odborný sprievodca
   • poistenie voči úpadku

   V cene nie je zarátané:

   • komplexné cestovné poistenie Uniqa 3,60 € - 1 deň / osoba, pre osoby do 70 rokov a pre osoby nad 70 rokov 4,80 € - 1 deň / osoba
   • príplatok za 1-lôžkovú izbu 210 €
   • vstupy do pamiatok
   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Odlet do Porta

   stretnutie skupiny v Bratislave, odchod autobusom na letisko s následným odletom z Viedne do Porta. Transfer autobusom do Santiaga de Compostela. Ubytovanie a nocľah.

   Deň 2 Prehliadka Santiao de Compostela

   raňajky, Santiago de Compostela – prehliadka mesta, do ktorého vedie najznámejšia pešia púť v Európe. V miestnej katedrále sú podľa tradície uložené ostatky svätého Jakuba, Kristovho učeníka. Ostatky boli objavené miestnym pastierom na začiatku 9. storočia. Pastier
   nasledoval jasnú žiaru jednej z hviezd, ktorá ho doviedla až k tomuto miestu. Po dôkladnom skúmaní bolo usúdené, že ide práve o pozostatky svätého Jakub. Popoludní odchod do Bragy. Prehliadka baziliky Bom Jesus do Monte, ktorá stojí na kopci Espinho a je významným pútnickým miestom, ktoré patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Dominantnou súčasťou celého areálu je monumentálne barokové schodisko prekonávajúce výškový rozdiel 116 metrov. Navštívime taktiež historické centrum Bragy, a katedrálu Bragy – Sé de Braga. Odchod do Fatimy. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 3 Prehliadka Fatima

   po raňajkách sv. omša vo Fatime, prehliadka areálu – Kaplnka Zjavení s milostivou sochou Panny Márie, Bazilika s hrobmi sestry Lucie dos Santos, sv. Františka a sv. Hyacinty Marto, prehliadka moderného chrámu Najsvätejšej Trojice. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 4 Prehliadka Lisabon

   raňajky, transfer do Lisabonu, pešia prehliadka starého mesta – hrad Sao Jorge, historická štvrť Alfama, Lisabonská katedrála – Sé de Lisboa, kláštor Hieronymitov a Belémska veža, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Následne pamätník moreplavcov a monumentálna socha Cristo Rei, ktorá sa týči nad mestom. Po programe návrat do Fatimy, večera a nocľah vo Fatime.

   Deň 5Batalha, Alcobaca, Nazaré, večerný program vo Fatime

   raňajky, sv. omša. Odchod autobusom do okolia – návšteva dominikánskeho kláštora a kostola v meste Batalha zasvätenných Panne Márii Víťaznej. Následne návšteva mestečka Alcobaca, v ktorom sa nachádza cisterciánske opátstvo s kláštorom a zachovaný komplex stredovekých budov. Po návšteve mesta Alcobaca nasleduje mestečko Nazaré, ktoré sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu. Názov mesta sa vzťahuje na sošku „čiernej“ Panny Márie, ktorú priniesli mnísi z Nazaretu. Možnosť kúpania. Návrat do Fatimy. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 6 - nedeľaFatima - celodenný program

   raňajky, celodenný náboženský program vo Fatime – účasť na slávnostnej medzinárodnej sv. omši. Popoludní krížová cesta a návšteva rodných domov troch vizionárov. Návrat do hotela, večera. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 7 Coimbra

   raňajky, sv. omša vo Fatime, odchod do mesta Coimbra. Prehliadka mesta s návštevou kláštora, kde žila a zomrela sv.Lucia. Pokračovanie v ceste do Porta, ubytovanie, večera a nocľah.

   Deň 8 Porto a odlet do Viedne

   raňajky, podľa času odletu prehliadka mesta. Po programe transfer na letisko v Porte s následným odletom do Viedne. Transfer autobusom do Bratislavy.

   Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu.

   Mapa

   Galéria