LURDY

0
Cena
580 €
Cena
580 €
Prihlasovací formulár
Meno a priezvisko *
Kontaktná adresa *
Emailová adresa*
Telefónne číslo*
Dátum narodenia*
Číslo cestovného dokladu*
Platnost cestovného dokladu*
Výber poistenia*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

932


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

 • Dostupné ceny pre každého
 • Rezervácia zájazdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

  PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

  Mám záujem o odber noviniek.


  4 dňový zájazd
  Termín: 22.9. – 25.9.2019
  Letecky

  Mestečko Lurdy sa nachádza v južnom Francúzsku, v podhorí Pyrenejí v departmente Hautes-Pyrénées. Mestečko sa stalo najslávnejším pútnickým miestom vďaka mariánskym zjaveniam Panny Márie mladej Bernadete Soubirousovej, dcéry chudobného mlynára. K prvému zjaveniu došlo 11. Februára 1858 pred jaskyňou v Massabielle, a v nasledujúcich mesiacoch sa opakovalo 17 krát. 

  Zájazdom sprevádza :

    CSILic. Jozef Spišák

  K rozhodujúcemu zjaveniu došlo 25. Februára 1858, keď Matka Božia prikázala Bernadete aby sa umyla v prameni v jaskyni. Bernadeta síce prišla do jaskyne, no žiadny prameň nevidela. Avšak predsa len odstránila rukami hlinu, z pod ktorej vytryskol prameň. Prameň mal liečivú silu a od tých čias putujú ročne tisíce pútnikov za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha. Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, lásky k Bohu a k svojím blížnym.

  RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

  Deň 1Odchod autobusom z Bratislavy

  v ranných hodinách /predbežne o 5.00 hod./ odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne. Následný odlet do Toulouse, s prestupom v Mníchove. Po pristáti presun autobusom do Lúrd, ubytovanie. Podľa času príchodu do Lúrd /predpokladaný príchod do Lúrd je o 16.00 hod./ učasť na eucharistickej procesii. Večera, účasť na sviečkovej procesii, nocľah.

  Deň 2 Svätá omša, krížová cesta

  raňajky, svätá omša, krížová cesta (vedie za jaskyňou, Hornou bazilikou okolo vrchu, má dĺžku 1530 m, bola dokončená v roku 1912 a tvoria ju sochy odliate z kovu vo veľkosti okolo dvoch metrov). Popoludní prehliadka areálu bazilík (dolná – Ružencová Bazilika, horná – Bazilika Nepoškvrneného Počatia, podzemná – Bazilika Pia X.). O 17.00 hodine účasť na eucharistickej procesii. Po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah.

  Deň 3 Svätá omša, návšteva bazénov

  raňajky, svätá omša, návšteva bazénov, premietanie filmu o živote sv.Bernadety, prehliadky miest súvisiacich so životom sv.Bernadety /mlyn, cachot, hospic, farský kostol/. Popoludní voľný program v Lurdoch, s možnosťou návštevy Hradu /pyrenejské múzea/, výstup lanovkou na kopec Pic du Jer /horná stanica sa nachádza na vrcholku 1000 metrov, 360 ° panoramatický výhľad na mestá Lurdy. O 17.00 hodine účasť na eucharistickej procesii. Po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah

  Deň 4 Svätá omša, voľný program

  raňajky, svätá omša, voľný program. V poobedňajších hodinách odchod na letisko do Toulouse s následným odletom cez Frankfurt do Viedne /prepokladaný prílet do Viedne bude o 23:10 hod./. Po prílete transfer autobusom do Bratislavy.

  Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

  Základné informácie

  Termín: 22.9. – 25.9.2019

  Doprava: letecky

  Sprevádza: CSILic. Jozef Spišak

  Mestečko Lurdy sa nachádza v južnom Francúzsku, v podhorí Pyrenejí v departmente Hautes-Pyrénées. Mestečko sa stalo najslávnejším pútnickým miestom vďaka mariánskym zjaveniam Panny Márie mladej Bernadete Soubirousovej, dcéry chudobného mlynára. K prvému zjaveniu došlo 11. Februára 1858 pred jaskyňou v Massabielle, a v nasledujúcich mesiacoch sa opakovalo 17 krát. K rozhodujúcemu zjaveniu došlo 25. Februára 1858, keď Matka Božia prikázala Bernadete aby sa umyla v prameni v jaskyni. Bernadeta síce prišla do jaskyne, no žiadny prameň nevidela. Avšak predsa len odstránila rukami hlinu, z pod ktorej vytryskol prameň. Prameň mal liečivú silu a od tých čias putujú ročne tisíce pútnikov za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha. Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, lásky k Bohu a k svojím blížnym.

  V cene je zarátané:

  • letenka so všetkými poplatkami na trase Viedeň – Mníchov- Toulouse / Toulouse – Mníchov -Viedeň
  • autobusová doprava na letisko do Viedne a späť, autobusová doprava z letiska Toulouse do Lúrd a späť
  • 3x ubytovanie v 3* hotely s polpenziou
  • sprievodca, kňaz,
  • poistenie CK voči úpadku

  V cene nie je zarátané:

  • komplexné cestovné poistenie Union 2,-€ / 1 deň (voliteľné )
  Mapa

  Galéria