LURDY

0
Cena
580 €
Cena
580 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  2092


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   4 dňový zájazd
   Termín: 22.9. – 25.9.2019
   Letecky

   Mestečko Lurdy sa nachádza v južnom Francúzsku, v podhorí Pyrenejí v departmente Hautes-Pyrénées. Mestečko sa stalo najslávnejším pútnickým miestom vďaka mariánskym zjaveniam Panny Márie mladej Bernadete Soubirousovej, dcéry chudobného mlynára. K prvému zjaveniu došlo 11. Februára 1858 pred jaskyňou v Massabielle, a v nasledujúcich mesiacoch sa opakovalo 17 krát. 

   Zájazdom sprevádza :

     CSILic. Jozef Spišák

   K rozhodujúcemu zjaveniu došlo 25. Februára 1858, keď Matka Božia prikázala Bernadete aby sa umyla v prameni v jaskyni. Bernadeta síce prišla do jaskyne, no žiadny prameň nevidela. Avšak predsa len odstránila rukami hlinu, z pod ktorej vytryskol prameň. Prameň mal liečivú silu a od tých čias putujú ročne tisíce pútnikov za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha. Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, lásky k Bohu a k svojím blížnym.

   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Odchod autobusom z Bratislavy

   v ranných hodinách /predbežne o 5.00 hod./ odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne. Následný odlet do Toulouse, s prestupom v Mníchove. Po pristáti presun autobusom do Lúrd, ubytovanie. Podľa času príchodu do Lúrd /predpokladaný príchod do Lúrd je o 16.00 hod./ učasť na eucharistickej procesii. Večera, účasť na sviečkovej procesii, nocľah.

   Deň 2 Svätá omša, krížová cesta

   raňajky, svätá omša, krížová cesta (vedie za jaskyňou, Hornou bazilikou okolo vrchu, má dĺžku 1530 m, bola dokončená v roku 1912 a tvoria ju sochy odliate z kovu vo veľkosti okolo dvoch metrov). Popoludní prehliadka areálu bazilík (dolná – Ružencová Bazilika, horná – Bazilika Nepoškvrneného Počatia, podzemná – Bazilika Pia X.). O 17.00 hodine účasť na eucharistickej procesii. Po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah.

   Deň 3 Svätá omša, návšteva bazénov

   raňajky, svätá omša, návšteva bazénov, premietanie filmu o živote sv.Bernadety, prehliadky miest súvisiacich so životom sv.Bernadety /mlyn, cachot, hospic, farský kostol/. Popoludní voľný program v Lurdoch, s možnosťou návštevy Hradu /pyrenejské múzea/, výstup lanovkou na kopec Pic du Jer /horná stanica sa nachádza na vrcholku 1000 metrov, 360 ° panoramatický výhľad na mestá Lurdy. O 17.00 hodine účasť na eucharistickej procesii. Po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah

   Deň 4 Svätá omša, voľný program

   raňajky, svätá omša, voľný program. V poobedňajších hodinách odchod na letisko do Toulouse s následným odletom cez Frankfurt do Viedne /prepokladaný prílet do Viedne bude o 23:10 hod./. Po prílete transfer autobusom do Bratislavy.

   Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

   Základné informácie

   Termín: 22.9. – 25.9.2019

   Doprava: letecky

   Sprevádza: CSILic. Jozef Spišak

   Mestečko Lurdy sa nachádza v južnom Francúzsku, v podhorí Pyrenejí v departmente Hautes-Pyrénées. Mestečko sa stalo najslávnejším pútnickým miestom vďaka mariánskym zjaveniam Panny Márie mladej Bernadete Soubirousovej, dcéry chudobného mlynára. K prvému zjaveniu došlo 11. Februára 1858 pred jaskyňou v Massabielle, a v nasledujúcich mesiacoch sa opakovalo 17 krát. K rozhodujúcemu zjaveniu došlo 25. Februára 1858, keď Matka Božia prikázala Bernadete aby sa umyla v prameni v jaskyni. Bernadeta síce prišla do jaskyne, no žiadny prameň nevidela. Avšak predsa len odstránila rukami hlinu, z pod ktorej vytryskol prameň. Prameň mal liečivú silu a od tých čias putujú ročne tisíce pútnikov za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha. Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, lásky k Bohu a k svojím blížnym.

   V cene je zarátané:

   • letenka so všetkými poplatkami na trase Viedeň – Mníchov- Toulouse / Toulouse – Mníchov -Viedeň
   • autobusová doprava na letisko do Viedne a späť, autobusová doprava z letiska Toulouse do Lúrd a späť
   • 3x ubytovanie v 3* hotely s polpenziou
   • sprievodca, kňaz,
   • poistenie CK voči úpadku

   V cene nie je zarátané:

   • komplexné cestovné poistenie Union 2,-€ / 1 deň (voliteľné )
   Mapa

   Galéria