LURDY, ANDORA, BARCELONA, MONTSERRAT

0
VYPREDANÉ
740 €
VYPREDANÉ
740 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  2498


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   5 dňový zájazd
   Termín: 20.5.-24.5.2024
   Letecky

   Mestečko Lurdy sa nachádza v južnom Francúzsku, v podhorí Pyrenejí v departmente Hautes-Pyrénées. Mestečko sa stalo najslávnejším pútnickým miestom vďaka mariánskym zjaveniam Panny Márie mladej Bernadete Soubirousovej, dcéry chudobného mlynára. K prvému zjaveniu došlo 11. Februára 1858 pred jaskyňou v Massabielle, a v nasledujúcich mesiacoch sa opakovalo 17 krát. K rozhodujúcemu zjaveniu došlo 25. Februára 1858, keď Matka Božia prikázala Bernadete aby sa umyla v prameni v jaskyni.

   Bernadeta síce prišla do jaskyne, no žiadny prameň nevidela. Avšak predsa len odstránila rukami hlinu, z pod ktorej vytryskol prameň. Prameň mal liečivú silu a od tých čias putujú ročne tisíce pútnikov za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha. Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, lásky k Bohu a k svojím blížnym.

   Program je rozšírený o návštevu Barcelony a Andory

   Úvod
   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Odlet do Barcelony

   v skorých ranných hodinách stretnutie skupiny v Bratislave, transfer autobusom na letisko do Viedne s následným odletom do Barcelony. Po prílete odchod do Lúrd cez Andoru, 2-hodinová zastávka v meste s možnosťou nákupou. Nocľah v Lurdoch.

   Deň 2 Program v Lurdoch

   raňajky, program v Lurdoch s účasťou na sv. omši. Prehliadka mesta, návšteva kúpeľov. Účasť na eucharistickej procesii, po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah.

   Deň 3 Prehliadka areálu bazilík

   raňajky, prehliadka areálu bazilík (dolná – Ružencová Bazilika, horná – Bazilika Nepoškvrneného Počatia, podzemná – Bazilika Pia X.). Krížová cesta (vedie za jaskyňou, Hornou bazilikou okolo vrchu, má dĺžku 1530 m, bola dokončená v roku 1912 a tvoria ju sochy odliate z kovu vo veľkosti okolo dvoch metrov). Účasť na eucharistickej procesii, po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah.

   Deň 4 Odchod do Montserratu

   raňajky, sv. omša. O 10.00 hod. odchod do Montserratu. Montserrat je Benediktínsky kláštor, ktorý sa nachádza na úboči horského masívu a bol založený v roku 1025. Názov v preklade znamená „zubatá hora“. Pri Montserrate sa nachádza jaskynka „Santa Cova“ s milostivou sochou Panny Márie. Kaplnka bola postavená po úkazoch, ktoré sa odohrali v roku 880. Pastieri na tomto mieste každú sobotu pozorovali nevysvetliteľné svetlo. Keď sa na toto miesto prišli pozrieť kňazi s biskupom, bola objavená jaskynka aj so sochou Panny Márie. Keď sa sochu pokúšali odviesť, oťažela a nebolo možné s ňou hýbať. Preto na tomto mieste bola postavená kaplnka. Ubytovanie, večera a nocľah na Montserrate.

   Deň 5 Odlet do Viedne

   raňajky, prehliadka areálu Montserratu, sv. omša. Návšteva kaplnky „Santa Cova“ ku ktorej sa dostaneme lanovkou a následne chôdzou asi 1,5 kilometra. Po programe na Montserrate odchod do Barcelony. prehliadka mesta – katedrála Sagrada Familia, metropolitná katedrála sv. Eulalie, La Rambla, námestie Catalunya, námestie Espanya,. Transfer na letisko s následným odletom do Viedne. Po prílete bude transfer autobusom do Bratislavy.

   Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

   Základné informácie

   Termín: 20.5.-24.5.2024

   Doprava: letecky 

   Cena: 740 €

   V cene je zarátané:

   • medzinárodná letenka na trase letenka na trase Viedeň/Barcelona/Viedeň
   • podpalubná batožina do 20 kg, príručná batožina do 8 kg s rozmermi 55x40x23 cm
   • 4x hotelové ubytovanie s raňajkami, 3x večera
   • preprava klimatizovaným autobusom podľa programu
   • autobusová preprava z Bratislavy na letisko do Viedne a späť
   • odborný sprievodca
   • poistenie proti insolventnosti

   V cene nie je zarátané:

   • komplexné cestovné poistenie Uniqa 3,60 € - 1 deň / osoba, pre osoby do 70 rokov a pre osoby nad 70 rokov 4,80 € - 1 deň / osoba
   • pútnický poplatok v Lurdoch 12 € / osoba (platba na mieste sprievodcovi)
   • príplatok za 1-lôžkovú izbu 120 €
   • vstupy do pamiatok, vstup do Sagrada Familia 26 € (nutné objednať vopred v ck, najneskôr do 10.4.2024, platba na mieste), lanovka k jaskynke Santa Cova na Montserrate (6 €)
   Mapa

   Galéria