Paríž

0
Cena
550 €
Cena
550 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  2637


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   4 dňový zájazd
   Termín: 25.9.-28.9.2024
   Letecky

   Paríž nielen atraktívne veľkomesto svetového formátu, ale pre veriacich je to hlavne pútnické miesto s krásnym chrámom Matky Božej, Notre-Dame. Katedrála je vďaka svojej výnimočnej polohe nielen srdcom Paríža, ale doslova stredom Francúzska. V roku 1239 dorazila Kristova koruna na ramenách kráľa Ľudovíta IX. do Paríža a bola uložená v gotickom kostole Sainte-Chapelle. 

   V údolí rieky Touques sa nachádza ďalšie známe pútnické miesto Lisieux. V kaplnke karmelitánskeho kláštora sa nachádza hrob sv. Terézie Ježiškovej. V roku 1954 bola postavená a vysvätená impozantná bazilika sv.Terézie, jedna z najväčších chrámov postavených v 20.storočí.

   Úvod
   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Odlet a prehliadka mesta a návšteva Eiffelovej veže

   v skorých ranných hodinách odchod autobusu z Bratislavy na letisko do Viedne. Odlet do Paríža. Po prílete zakúpenie lístkov – Paris Travel Pass, transfer vlakom a metrom do hotela v Paríži, odloženie batožiny. Následne začiatok programu – prechádzka po Champs-Elyséesm – Víťazný oblúk, Námestie svornosti (Place de la Concorde), kostol La Madelaine, Place Vendôme, Hotel Ritz, Opera a iné. Návšteva Eiffelovej veže. Fakultatívna plavba loďou po Seine (orientačná cena 17 €, vybavuje sa na mieste podľa záujmu klientov). Návrat do hotela, ubytovanie a nocľah.

   Deň 2 Prehliadka mesta a ostrova Cité, Louvre so slávnym obrazom Mona Lisa

   po raňajkách navštívime ostrov Cité – prehliadka katedrály Notre Dame ktorá je vďaka svojej polohe nielen srdcom Paríža, ale aj stredom Francúzska. Prehliadka gotického kostolíka Sainte Chapelle kde je uložená Kristova tŕňová koruna. Pantheon, Luxemburské záhrady. Ďalej návšteva galérie Louvre so slávnym obrazom Mona Lisa. Návrat do hotela, ubytovanie a nocľah.

   Deň 3 Prehliadka Versailles

   po raňajkách odchod vlakom do Versailles, celodenná prehliadka Paláca so záhradami. Po prehliadke návrat do Paríža, podľa času pokračovanie prehliadky v Paríži. Ubytovanie a nocľah.

   Deň 4 Prehliadka mesta a transfer na Slovensko

   po raňajkách prehliadka baziliky Sacré Coeur (Bazilika najsvätejšieho srdca Ježišovho), ktorá sa nachádza na pahorku Montmarte – najvyššieho bodu Paríža. V blízkosti baziliky ďalej navštívime malé námestie Place du Tertre, ktoré je známe množstvom pouličných maliarov a karikaturistov. Ďalej známy kabaret Moulin Rouge. V Poobedňajších hodinách transfer na letisko vlakom s následným odletom do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.

   Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

   Základné informácie

   Termín: 25.9.-28.9.2024     

   Cena: 550 €

   Doprava: letecky

   V cene je zarátané:

   • 3x ubytovanie v sieti hotelov Ibis Budget alebo B&B Hotels, s raňajkami (kontinentálne raňajky)
   • autobusová doprava z Bratislavy na letisko do Viedne a späť
   • obojsmerná letenka v ekonomickej triede na trase Viedeň / Paríž /Viedeň
   • 1 kus príručnej do 8 kg s rozmermi 55 x 40 x 20 cm
   • 1 kus malej príručnej batožiny s rozmermi 35cm x 20cm x 20cm
   • odborný sprievodca
   • poistenie proti insolventnosti

   V cene nie je zarátané:

   • daň mestu 2€ / noc , dokopy 6 € / osoba
   • Vstupy: Eiffelova veža – 11,30 € (2. poschodie po schodoch) Múzeum Louvre 22 € , Versailles (Palác, záhrady) 21,50 € (dokopy 54,80 €) Platba vopred v ck v prípade prihlásenia na zájazd do 15.7.2024 (po neskoršom dátume prihlásenia nevieme garantovať dostupnosť lístkov). Ceny vstupov sú platné k dátumu 30.11.2023, ck nezodpovedá na prípadné navýšenie cien pre rok 2024
   • Lístky na mestskú hromadnú dopravu v Paríži (všetky zóny a priľahlé oblasti – Versailles) v rátane vlaku z letiska v Paríži do centra mesta a späť– Paris travel Pass 75 € (platba na mieste)
   • komplexné cestovné poistenie Uniqa 3,60 € - 1 deň / osoba, pre osoby do 70 rokov a pre osoby nad 70 rokov 4,80 € - 1 deň / osoba
   Mapa

   Galéria