PORTO, SANTIAGO DE COMPOSTELA, FATIMA, BRAGA, BATALHA, ALCOBACA, NAZARÉ, COIMBRA, LISABON – VYPREDANÉ

0
VYPREDANÉ
890 €
VYPREDANÉ
890 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  3746


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   8 dňový zájazd
   Termín: 28.5.-4.6.2024
   Letecky
   Základné informácie

   Termín: 28.5.-4.6.2024 /8 dní, 7 nocí/

   Doprava: Letecky

   Cena: 890 €

    

   V cene je zarátané:

   • medzinárodná letenka na trase Viedeň / Porto / - Porto / Viedeň /
   • 1 kus podpalubnej batožiny do 20 kg, 1 kus malej príručnej batožiny s rozmermi 40cm x 30cm x 20cm
   • transfery klimatizovaným autobusom podľa programu
   • 7x hotelové ubytovanie s polpenziou v 3* a 4* hoteloch
   • náboženský program podľa nižšie uvedeného popisu
   • odborný sprievodca
   • poistenie voči úpadku

   V cene nie je zarátané:

   • komplexné cestovné poistenie Uniqa 3,60 € - 1 deň / osoba, pre osoby do 70 rokov a pre osoby nad 70 rokov 4,80 € - 1 deň / osoba
   • príplatok za 1-lôžkovú izbu 180 €
   • vstupy do pamiatok
   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Odlet do Porta

   stretnutie skupiny v Bratislave, odchod autobusom na letisko do Viedne s následným odletom do Porta. Podľa času príletu začiatok prehliadky Porta. Po programe transfer autobusom do hotela v Porte, ubytovanie, večera a nocľah.

   Deň 2 nedeľaTransfer do Santiago de Compostela

   po raňajkách dokončenie prehliadky Porta, v obedňajších hodinách transfer do Santiago de Compostela, ubytovanie, večera a nocľah.

   Deň 3 Prehliadka Santiao de Compostela

   raňajky, prehliadka Santiao de Compostela – mesta, do ktorého vedie najznámejšia pešia púť v Európe. V miestnej katedrále sú podľa tradície uložené ostatky svätého Jakuba , Kristovho učeníka. Po prehliadke mesta a katedrály transfer do Bragy. Prehliadka baziliky Bom Jesus do Monte, ktorá stojí na kopci Espinho a je významným pútnickým miestom, ktoré patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Dominantnou súčasťou celého areálu je monumentálne  barokové   schodisko  prekonávajúce výškový rozdiel 116 metrov. Navštívime taktiež historické centrum Bragy, a katedrálu Bragy – Sé de Braga. Po programe odchod do Fatimy, ubytovanie a večera. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 4 Prehliadka areálu – Kaplnka Zjavení

   raňajky, sv. omša, prehliadka areálu – Kaplnka Zjavení s milostivou sochou Panny Márie, Bazilika s hrobmi sestry Lucie dos Santos, sv. Františka a sv. Hyacinty Marto, prehliadka moderného chrámu Najsvätejšej Trojice. Popoludní krížová cesta a návšteva rodných domov troch vizionárov. Po večeri účasť na slávnostnej vigílii, modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 5Návšteva dominikánskeho kláštora

   raňajky, sv. omša. Odchod autobusom do okolia – návšteva dominikánskeho kláštora a kostola v meste Batalha zasvätených Panne Márii Víťaznej. Následne návšteva mestečka Alcobaca, v ktorom sa nachádza Cisterciánske opátstvo s kláštorom a zachovaný komplex stredovekých budov. Po návšteve mesta Alcobaca nasleduje mestečko Nazaré, ktoré sa nachádza na pobreží Atlantického oceánu. Názov mesta sa vzťahuje na sošku „čiernej“ Panny Márie, ktorú priniesli mnísi z Nazaretu. Návrat do Fatimy. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 6 Sv. omša vo Fatime

   po raňajkách sv. omša vo Fatime, odchod do mesta Tomar, ktoré bolo sídlom Rádu Templárskych rytierov. Kláštor Rádu Krista, ktorý po sebe zanechali, patrí k najvýznamnejším európskym pamiatkam. Pokračovanie v ceste do mesta Coimbra, Krátka prehliadka mesta. Návšteva pamätnej izby sv. Lucie v karmelitánskom kláštore. Návrat do Fatimy. Po večeri modlitba sv. ruženca a účasť na sviečkovej procesii. Nocľah.

   Deň 7 Transfer do Lisabonu

   raňajky, transfer do Lisabonu, pešia prehliadka starého mesta – hrad Sao Jorge, historická štvrť Alfama, Lisabonská katedrála – Sé de Lisboa, kláštor Hieronymitov a Belémska veža, ktoré sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Následne pamätník moreplavcov a monumentálna socha Cristo Rei, ktorá sa týči nad mestom. Po programe návrat do Fatimy, večera a nocľah vo Fatime.

   Deň 8 Odlet do Viedne

   po raňajkách sv. omša, následne odchod na letisko do Porta s následným odletom do Viedne. Transfer autobusom do Bratislavy.

   Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu.

   Mapa

   Galéria