MALORKA

0
Cena
650 €
Cena
650 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  2172


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   5 dňový zájazd
   Termín: 7.9.-11.9.2021
   Letecky

   Malorka je najväčším ostrovom Španielskeho kráľovstva, ktorý sa pýši mnohými historickými pamiatkami, stredovekými kláštormi a kostolmi, krásnymi piesočnatými plážami, ako aj  členitými pohoriami a pestovaním citrusov, olivovníkov a figovníkov. Hlavné mesto osrova – Palma de Mallorca sa nachádza v „Zátoke Paliem“ a je dôležitým prístavom a najväčším mestom ostrova s celoročne príjemnou klímou v priemere  17.9° C. Významným pútnickým miestom hlavného mesta je nepochybne  monumentálna rímsko-katolícka Katedrála Panny Márie postavená v gotickom štýle, známa aj pod názvom La Seu. Najdôležitejším pútnickým miestom ostrova je „Santuari de Lluc“ – stredoveký kláštor z 13. storočia, ktorý sa nachádza v údolí pohoria Serra del Tramuntana. Kláštor bol založený na mieste, kde Moorsky pastier našiel sošku Panny Márie. Pastier sošku priniesol do kostola v dedinke Escorca, odkiaľ niekoľko krát záhadne zmizla a opäť sa  objavila sa mieste dnešného kláštora. Ďalšie zaujímavé miesta ktoré počas zájazdu navštívime sú zátoka Torrente de Pareis, mestečko Soller, mestečko Valdemossa s Kartuziánskym kláštorom a múzeum La Granja (bývalý kláštor).

   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Prílet na Malorku, prehliadka Palmy

   v skorých ranných hodinách stretnutie skupiny na letisku v Bratislave, odlet do Palma de Mallorca (predbežne o 07:10 hod.). Po prílete začiatok programu: okružná jazda hlavným mestom Palma de Mallorca, prechádzka starým mestom. Návšteva monumentálnej gotickej Katedrály La Seu. Následne presun k hradu Castillo de Bellver, ktorý sa týči na kopci 3 kilometre od Palmy a poskytuje nádherný výhľad na hlavné mesto a prístav. Castillo de Bellver je jedným z mála hradov v Európe, ktorý je kruhového tvaru. Po programe transfer do hotela, ubytovanie a večera.

   Deň 2 Celodenný výlet do severnej časti ostrova

   po raňajkách odchod na celodenný výlet do severnej časti ostrova, cez pohorie Tramuntana, ktoré je od roku 2011 zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Zastávka v kláštore Lluc, ktorý je najvýznamnejším pútnickým miestom ostrova. Kláštor je známy svojím zborom a sochou Panny Márie. Podľa legendy našiel na tomto mieste Moorsky pastier sošku Panny Márie a priniesol ju do kostola v dedinke Escorca. Odtiaľ niekoľko krát záhadne zmizla a opäť sa objavila sa mieste dnešného kláštora. Po návšteve kláštora presun do prístavu Sa Calobra, kde budete mať možnosť prechádzky do zátoky Torrente de Pareis, alebo prestávku na obed. Po obede plavba loďou do prístavu Puerto de Soller, odkiaľ sa presuniete električkou do mestečka Soller. Prehliadka mestečka, po prehliadke presun historickým dreveným vlakom do Palmy. Počas cesty budete mať možnosť vychutnať si krásne výhľady na pohorie Tramuntana, a plantáže pomarančovníkov a mandľovníkov. Po príchode na stanicu v Palme, transfer do hotela, večera a nocľah.

   Deň 3 Celodenný výlet do mesta Valdemossa

   po raňajkách transfer do mesta Valdemossa, ktoré leží v malebnom údolí pohoria Tramuntana. Domčeky sú postavené z bledých pieskovo sfarbených kameňov, ktoré zaujímavo kontrastujú s okolitými zelenými sadmi olivovníkov a mandľovníkov. Budete mať možnosť užiť si prechádzku po úzkych kamenných uličkách, alebo si posedieť v miestnej kaviarni. Po prehliadka mesta navštívite Kartuziánsky kláštor z 13. storočia, ktorý bol pôvodne postavený ako kráľovská rezidencia. Zaujímavosťou je, že známy skladateľ Fryderyk Chopin tu strávil zimu v roku 1838. Po prehliadke návšteva etnologického múzea La Granja, ktoré zachytáva históriu a tradíciu Malorky. Po programe transfer do hotela, večera a nocľah v hotely.

   Deň 4 Oddych na pláži

   po raňajkách voľný program – možnosť oddychu na pláži, nákupov, alebo návštevy Palmy mestskou hromadnou dopravou.

   Deň 5 Odchod na letisko

   v skorých ranných hodinách odchod na letisko, predpokladaný odlet z Palmy o 06:55, prílet do Bratislavy o 09:20.

   Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

   Základné informácie

   Termín: 7.9.-11.9.2021

   Doprava: letecky

   V cene je zarátané:

   • letenka na trase Bratislava/ Palma de Mallorca /Bratislava
   • 1 kus podanej batožiny do 10 kg s rozmermi 55 x 40 x 20 cm, 1 kus malej príručnej batožiny s rozmermi 35cm x 20cm x 20cm
   • 4x hotelové ubytovanie s polpenziou v 3* Hotely v oblasti El Arenal (Palma de Mallorca)
   • preprava klimatizovaným autobusom podľa programu
   • odborný sprievodca
   • poistenie proti insolventnosti
   • plavba loďou zo Sa Calobra do Torrente de Pareis
   • jazda historickou električkou a vlakom

   V cene nie je zarátané:

   • vstupy: Katedrála La Sea, kláštor Lluc, vstup do Kartuziánskeho kláštora v meste Valdemossa, vstup do múzea La Granja dokopy: 70,-€ /povinný príplatok/
   • komplexné cestovné poistenie UNIQA 3,-€ / osoba/ deň
   • príplatok za 1-lôžkovú izbu: 80,-€ / osoba
   • príplatok za podanú batožinu do 20 kg / 100,-€
   • možnosť dokúpenia obeda 3. deň v La Granja 20,-€ / osoba
   Mapa

   Galéria