San Giovanni Rotondo-Monte Sant Angelo-Bari-Pompeje-Vezuv-Neapol

0
VYPREDANÉ
890 €
VYPREDANÉ
890 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  4011


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   6 dňový zájazd
   Termín: 19.6. - 24.6.2024
   Letecky z Košíc
   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Pútnický zájazd, ktorý kombinuje hlbokú duchovnosť s objavovaním kultúrnych pokladov južného Talianska, je viac ako len cestou. Je to púť, na ktorej sa spája história, viera a prírodné krásy, vytvárajúc nezabudnuteľný zážitok.

   Začíname v San Giovanni Rotondo, kde sa nachádza pútnický areál spojený so životom a pôsobením svätého Pátra Pia. Táto malá obec sa stala miestom celosvetovej úcty vďaka tomuto svätcovi, ktorý bol známy svojimi stigmami a mimoriadnymi charizmami. Prehliadka bazilík Santa Maria delle Grazie a Pátra Pia umožní návštevníkom zastaviť sa a zamyslieť nad životom a posolstvom Pátra Pia, ktorý je príkladom nekonečnej viery a lásky k Bohu.

   Pokračujeme výletom na Mont Sant Angelo, kde sa nachádza jedno z najstarších pútnických miest v Európe venovaných archanjelovi Michalovi. Toto posvätné miesto, vytesané do skaly, ponúka nielen duchovnú obnovu, ale aj úchvatné výhľady na okolitú krajinu.

   Náš pútnický zájazd nás následne zavedie do Bari, kde navštívime impozantnú baziliku svätého Mikuláša. Bari, s jeho starobylým centrom plným kostolov a kaplniek, je živou ukážkou bohatej histórie a kultúry Apúlie. Prechádzka úzkymi uličkami starého mesta je ako cesta v čase, kde každý kameň rozpráva príbeh.

   Návšteva Neapola a jeho okolia je ďalšou fascinujúcou časťou našej púte. Výstup na sopku Vezuv a prehliadka archeologického areálu Pompejí nám priblíži silu prírody a pominuteľnosť ľudského života. Pompeje, mesto zničené v roku 79 n.l. erupciou Vezuvu, sú svedectvom vyspelej rímskej civilizácie.

   Návšteva Neapolskej katedrály a zoznámenie s príbehom o svätom Januárovi a jeho krvi, ktorá sa dvakrát do roka zázračne skvapalní, je duchovným zážitkom, ktorý dotvára celkový charakter našej púte. 

   Možnosť fakultatívneho výletu loďou na ostrov Capri len dopĺňa bohatosť a rozmanitosť programu, ponúkajúc pohľady na idylické talianske pobrežie a azúrové vody Stredozemného mora.

   Každodenné sväté omše, ktoré sú súčasťou programu, poskytujú príležitosť na duchovnú obnovu a zamyslenie v každom z týchto posvätných miest, čím zdôrazňujú hlboký význam nášho pútnického zájazdu.

   Deň 1odlet z Košíc

   stretnutie skupiny v Košiciach na letisku s následným predpokladaným odletom o 14.55 hod. cez Viedeň do Neapolu. Predpokladaný prílet do Neapolu o 19.00 hod. Po prílete presun do San Giovanni Rotonda. Ubytovanie a nocľah v San Giovanni Rotondo.

   Deň 2 San Giovanni Rotondo

   raňajky, prehliadka pútnického areálu. Program je spojený so životom a pôsobením Pátra Pia, prehliadka dvoch Bazilík (Santa Maria delle Grazie a Pátra Pia), návšteva hrobu a múzea Pátra Pia. Popoludní odchod na Mont Sant Angelo. Návrat do San Giovanni Rotondo, večerný program. Večera a nocľah.

   Deň 3 Bari

   raňajky, presun do najväčšieho apúlskeho mesta Bari s impozantnou bazilikou sv. Mikuláša, kde sa zachovávajú relikvie slávneho svätca. Druhým najvýznamnejším kostolom v Bari je katedrála San Sabino, s pozostatkami sv.Sabina. Staré mesto Bari počíta 40 kostolov a 120 kaplniek. Presun do Neapolu. Ubytovanie, večera a nocľah.

   Deň 4Vezuv a Pompeje

   po raňajkách výstup na sopku Vezuv a prehliadka archeologického areálu Pompejí. Návrat do Neapolu. Večera a nocľah.

   Deň 5Neapol

   po raňajkách celodenný program v Neapole – prehliadka starého mesta a návšteva Dómu Neapolskej katedrály, kde sa nachádza v ampulke krv a lebka sv.Januára. Fakultatívny výlet loďou na ostrov Capri. Večera a nocľah.

   Deň 6Návrat na Slovensko

   po raňajkách odchod na letisko, následný predpokladaný odlet o 9.30 hod. z Neapolu, cez Zurich do Košíc. Predpokladaný prílet do Košíc o 18.40 hod.

   Duchovný program je spojený s každodennou svätou omšou.

   Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu.

   Základné informácie

   Termín: 19.6. – 24.6.2024

   Doprava: letecká

   Cena: 890 €

    

   V cene je zarátané:

   • medzinárodná letenka v ekonomickej triede na trase Košice/Viedeň/Neapol, Neapol/Zurich/Košice
   • podpalubná batožina do 10 kg s rozmermi 50 x 40 x30 cm, príručná batožina s rozmermi 40 x 25 x 20 cm
   • doprava klimatizovaným autobusom podľa programu
   • 5x hotelové ubytovanie s 5x raňajkami a 4x večerami /dvoj a trojposteľové izby/
   • odborný sprievodca
   • mestská daň
   • poistenie voči úpadku

   V cene nie je zarátané:

   • vstup do archeologického areálu Pompejí 18 € (nutné objednať v ck, povinná platba na mieste)
   • vstup na Vezuv 15 € (nutné objednať v ck, povinná platba na mieste)
   • komplexné cestovné poistenie Uniqa 3,60 € - 1 deň / osoba, pre osoby do 70 rokov a pre osoby nad 70 rokov 4,80 € - 1 deň / osoba
   • príplatok za 1-lôžkovú izbu 190 €
   Galéria