Assisi – Neapol – Pompeje – San Giovanni Rotondo – Lanciano – Loreto – Padova

0
Okruh Talianskom
680 €
Okruh Talianskom
680 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  3354


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   7 dňový zájazd
   Termín: 28.5. – 3.6.2024
   Autobus
   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Objavte s nami krásy a duchovné poklady Talianska na zájazde plnom kultúrnych a historických skvostov. Vaša cesta začne v Aquilei, kde obdivujete pamiatky zaradené do zoznamu UNESCO. Potom sa vyberiete do Assisi, kolísky sv. Františka, a prehliadnete si tamné baziliky a kostoly. Navštívite Neapol s jeho bohatou históriou a Pompeje, miesto spojené s tragédiou aj duchovným posolstvom. Cestou uvidíte aj San Giovanni Rotondo, kde sa dotknete života Pátra Pia, Lanciano, známe eucharistickým zázrakom, a Loreto s domom svätej Rodiny. V Padove vás čaká návšteva baziliky Sv. Antona a kostola Sv. Justíny. Počas celého zájazdu budete mať možnosť zúčastniť sa na každodennej svätej omši a váš sprievodca sa postará o to, aby bol váš zájazd nezabudnuteľným duchovným dobrodružstvom.

   Deň 1odchod o 5.00 hod. autobusom z Bratislavy

   odchod o 5.00 hod. autobusom z Bratislavy cez Rakúsko do Talianska. Cestou zastávka v Aquilei. Aquileia, je mesto v severnom Taliansku s bohatou históriou. Nachádza sa v kraji Furlansko v provincii Udine, 30 km južne od mesta Udine. Antické pamiatky a patriarchálna bazilika di Santa Maria Assunta boli v roku 1998 zapísané do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Odchod do Assisi, ubytovanie a nocľah.

   Deň 2

   po raňajkách prehliadka baziliky Sv.Františka /r.1228/, katedrály Sv.Rufina /r.1000/, kde bol sv. František krstený /r.1181/, baziliky Sv.Kláry z r.1257 s jej hrobom a krížom, z ktorého Pán Ježiš prehovoril ku sv. Františkovi : “Choď a oprav môj dom”. Prehliadka pokračuje návštevou kostola Sv.Petra a bazilikou Santa Maria degli Angeli /od r.1211 miesto modlitby/, kde sv. František zomrel v noci z 3. na 4. októbra 1226. Odchod do Neapola, ubytovanie večera a nocľah.

   Deň 3

   raňajky, odchod do Pompejí. Návšteva baziliky Kráľovnej posvätného ruženca. Pompeje – toto mesto sa pre mnohých spája iba s veľkou prírodnou katastrofou. Staroveké Pompeje boli zničené 24. augusta 79 po Kristovi, keď vybuchla neďaleká sopka Vezuv. Pompeje sa však stali známe aj niečím pre nás oveľa dôležitejším. Dnes prichádza do tohoto talianskeho mesta omnoho viac pútnikov ako turistov. Ich kroky smerujú k novým Pompejám. Prichádzajú, aby si vyprosili potrebné milosti a poďakovali sa za dary, ktoré dostali na príhovor Ružencovej Panny Márie. Návrat do Neapola. Večera a nocľah.

   Deň 4

   po raňajkách prehliadka Neapola. Odchod z Neapola do San Giovanni Rotondo. Ubytovanie, večera a nocľah.

   Deň 5

   po raňajkách prehliadka pútnického areálu. Program je spojený so životom a pôsobením Pátra Pia, prehliadka dvoch bazilík (Santa Maria delle Grazie a Pátra Pia), návšteva hrobu a múzea Pátra Pia. Večera a nocľah.

   Deň 6

   po raňajkách do Lanciana, miesta eucharistickeho zázraku. Pokračovanie v ceste do Loreta, kde sa nachádza dom sv.Rodiny z Nazareta. Ubytovanie, večera a nocľah v okolí mesta Bologna.

   Deň 7

   po raňajkách odchod do Padovy. Prehliadka mesta, návšteva baziliky Sv.Antona a kostola Sv.Justíny, kde sa nachádza hrob sv.Lukáša. Odchod na Slovensko s príchodom v neskorých večerných až nočných hodinách .

   Duchovný program je spojený s každodennou svätou omšou.

   Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu.

   Základné informácie

   Termín: 28.5. – 3.6.2024

   Doprava: autobusová

   Cena: 680 €

    

   V cene je zarátané:

   • 5x hotelové ubytovanie s raňajkami a večerami v 2 - 3 lôžkových izbách so soc. zariadením
   • 1x hotelové ubytovanie s raňajkami
   • doprava klimatizovaným autobusom podľa programu
   • odborný sprievodca
   • poistenie voči úpadku

   V cene nie je zarátané:

   • vstupy do pamiatok, cestovné lístky na mests. dopravu v Neapole /približne 50,-Euro/
   • komplexné cestovné poistenie Uniqa 3,60 € - 1 deň / osoba, pre osoby do 70 rokov a pre osoby nad 70 rokov 4,80 € - 1 deň / osoba
   Galéria