JORDÁNSKO – PETRA

0
Cena
1,130 €
Cena
1,130 €
Prihlasovací formulár
Meno *
Email Address*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

128


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

 • Dostupné ceny pre každého
 • Rezervácia zájazdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

8 dňový zájazd
Termín: 3.5.-10.5.2022
Letecky
RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

Deň 1Odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne

odchod autobusom z Bratislavy na letisko do Viedne. Následný odlet do Ammánu, po prílete transfer autobusom do hotela, ubytovanie, večera a nocľah.

Deň 2 Gadara, Tel Mar Elias a Jerash

po raňajkách návšteva oblasti Um Qays a starobylého palestínskeho mesta Gadara, z ktorého je krásny panoramatický výhľad na Galilejské jazero. Následne presun k miestu Tel Mar Elias, ktoré je spájané s pôsobením a možným miestom narodenia proroka Eliáša. Presun do mesta Jerash, nazývaného aj „Pompeje Východu“ vďaka svojim antickým pamiatkam, ktoré sú najväčšie a najzachovalejšie po Ríme. Jerash, ako aj Gadara boli členmi Dekapolisu.

Deň 3Madaba, hora Nebo, Mukauer a križiacky hrad Shobak

po raňajkách presun do mesta Madaba, kde budeme môcť obdivovať mozaiku z Byzantských čias v kostole sv. Juraja. Mozaika zobrazuje najstaršiu zachovanú mapu Palestíny, ktorá pravdepodobne pozostávala až z 2 miliónov kúskov a mala rozmer 15 krát 6 metrov. Z Madaby sa presunieme k hore Nebo, kde Boh ukázal Mojžišovi zasľúbenú zem po dlhých 40 rokoch putovania v púšti. Následne návšteva Herodesovej pevnosti Mukauer, kde bol sťatý Ján Krstiteľ a križiacky hrad Shobak. Vo večerných hodinách príchod do Petry, ubytovanie, večera a nocľah.

Deň 4 Petra

po raňajkách návšteva archeologického areálu Petry, ktorá je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO a taktiež patrí k 7 novodobým divov sveta. Petra bola hlavným mestom Nabatijskej ríše, ktoré bolo vytesané do skaly pred 2000 rokmi. Z architektonického aj geologického pohľadu sa jedná o unikát. Vstup do mesta vedie cez bránu Siq – 1,2 kilometra dlhý kaňon, následne ohromí pohľad na esteticky dokonalú „Pokladnicu“. Prehliadka pokračuje až po kláštor a pahorok s obetiskom. Po programe transfer do Aqaby, ubytovanie, večera a nocľah.

Deň 5 Aqaba, Červené more a Wadi Rum

po raňajkách oddych na pláži Červeného mora v meste Aqaba. V poobedňajších hodinách odchod do púšte Wadi Rum, kde nás čaká 2-hodinová okružná jazda terénnymi autami. Púšť Wadi Rum patrí na zoznam svetového dedičstva UNESCO a získala si prívlastok „údolie mesiaca“ vďaka svojej scenérií. Z Červenej pustatiny sa odrazu dvíhajú obrovské skalné útvary až do výšky 1750 metrov, vytvárajú kaňony v ktorých zase nájdeme jazierka a skalné maľby starých civilizácií. Po programe odchod do Amánu, ubytovanie, večera a nocľah.

Deň 6 Obnovenie krstných sľubov v rieke Jordán a Mŕtve more

po raňajkách odchod na breh Jordánu, miesto krstu pána Ježiša. Obnovenie krstných sľubov, svätá omša. Návšteva kostola Jána krstiteľa. Následne transfer k Mŕtvemu moru, oddych na pláži. Návrat do hotela v Amáne, večera a nocľah.

Deň 7 Amán

po raňajkách prehliadka Amánu – hlavného mesta Jordánska, ktoré je domovom takmer 4,5 milióna obyvateľov. Navštívime antické Rímske divadlo, Citadelu so starovekými ruinami z ktorej je krásny výhľad na Kráľovský palác a mesto, najstarší katolícky kostol v Amáne zasvätený panne Márii, a tradičné trhovisko. Po programe návrat do hotela, večera a nocľah.

Deň 8 Nákupy a odlet do Viedne

po raňajkách voľný program, možnosť nákupov. V poobedňajších hodinách transfer na letisko s následným odletom do Viedne. Po prílete transfer do Bratislavy.

* Duchovný program je spojený s každodennou svätou omšou.
* Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu.

Základné informácie

Termín: 3.5.-10.5.2022

Doprava: letecky

 

V cene je zarátané:

 • medzinárodná letenka na trase Viedeň/Ammán /Viedeň
 • 7 x ubytovanie v 3* hotely s polpenziou v 2 - 3 lôžkových izbách (5x Amán, 1x Petra, 1x Aqaba)
 • vstup do Petry , 2 hodinová jazda terénnym autom v púšti Wadi Rum a zvyšné vstupy podľa programu
 • doprava v Jordánsku klimatizovaným autobusom podľa programu
 • autobusová doprava na letisko do Viedne a späť
 • odborný sprievodca – kňaz
 • miestny odborný sprievodca
 • poistenie proti úpadku

V cene nie je zarátané:

 • obslužné a víza čo predstavuje sumu 100 USD - platí sa sprievodcovi v Jordánsku
 • cestovné poistenie Uniqa extra pandemic 4,20 € / deň / osoba
 • príplatok za 1-lôžkovú izbu 150 €
 • PCR test 72 hodín pred odletom (orientačne 40 - 50 €)
 • PCR test po prílete do Jordánska 25 € (platba vopred v ck)
Upozornenie!

Ceny sú kalkulované pri kurze 1 EURO = 1,25 USD. Pri pohybe kurzu o 5% si vyhradzuje cestovná kancelária právo na úpravu ceny

Platnosť cestovného pasu musí byť ešte 6 mesiacov po návrate!

Vakcinácia proti ochoreniu Covid-19 sa odporúča, aj keď nie je podmienkou pre vstup do Jordánska. Aktuálne nezaočkované osoby proti ochoreniu Covid 19 nemôžu navštíviť pamiatky, interiér reštaurácii atď.. 

 

Mapa

Galéria