RÍM – AD LIMINA APOSTOLORUM

0
AD LIMINA
480 €
AD LIMINA
480 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  3659


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   4 dňový zájazd
   Termín: 4.6. – 7.6.2024
   Letecky
   PaedDr. Michal Pitoniak

   Cestovná kancelária Awertour vás pozýva na pútnický zájazd pri príležitosti návštevy slovenských biskupov Ad limina apostolorum v Ríme a Vatikáne. Jej súčasťou bude i spoločné stretnutie biskupov s pápežom Františkom. Na jednotlivých sekciách Rímskej kúrie budú diecézni a pomocní biskupi hovoriť o stave Cirkvi na Slovensku. Pútnici sa môžu stretnúť s biskupmi pri slávení svätých omší.

   Putujme do Ríma, aby sme na svätých miestach morálne podporili našich otcov biskupov v ich ťažkej  práci na jednotlivých sekciách Rímskej kúrie.

   Rím – mesto, kde zomrel sv. Peter a sv. Pavol, to je mesto, ktoré dýcha históriou, umeleckými, monumentálnymi skvostami a rôznymi jedinečnými pamiatkami, pre kresťanov posvätné miesto. Tradícia uctenia si hrobov apoštolov Petra a Pavla siaha do najstarších dôb kresťanstva. Za povinné vyhlásil takéto návštevy pápež Zachariáš v roku 743.

   Pútnické zájazdy do Večného mesta sú pre účastníkov zájazdov nezabudnuteľnými zážitkami. Sú to cesty za jedinečnými pamiatkami a históriou, cesty vďaky za Svätým Otcom a              za duchovnou obnovou  našej viery. Vrcholom programu je audiencia u Svätého Otca.

   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Odlet do Ríma

   odchod v skorých ranných hodinách z Bratislavy /pri kolektívoch i z iných miest/ na letisko do Viedne. Po prílete do Ríma transfer autobusom z letiska na ubytovanie. Odloženie batožiny a odchod na program. Prehliadka baziliky Sv. Pavla za hradbami, Kolosea, Rímskeho fóra, Fóra Trajana a Kapitolu. Účasť na slovenskej svätej omši s biskupmi Slovenska. Ubytovanie a nocľah.

   Deň 2 Prehliadka mesta s audienciou u Sv.Otca

   po raňajkách stretnutie na Svätopeterskom námestí s predpoludňajšou audienciou u Sv. Otca vo Vatikáne spojená s jeho požehnaním. Popoludní prehliadka baziliky Sv. Petra vo Vatikáne, fakultatívna návšteva Vatikánskych múzeí so Sixtínskou kaplnkou /vstup do múzeí nie je v cene, vstupné 17,-Eur/. Účasť na slovenskej svätej omši s biskupmi Slovenska. Nocľah.

   Deň 3 Prehliadka mesta

   po raňajkách pokračovanie programu v Ríme. Prehliadka mesta, bazilika Sv. Jána v Lateráne /rímska katedrála – matka chrámov/, Sväté schody, ktoré sa nachádzajú v budove Scala Santa, bazilika Sv. Klementa, kde sa nachádza hrob a pozostatky sv. Cyrila, bazilika Santa Maria Maggiore, kde pápež Hadrian II. schválil staroslovienčinu za bohoslužobný jazyk. Prehliadka baziliky sv. Petra v okovách, kde sa nachádzajú okovy, ktorými bol sv. Peter zviazaný počas väznenia. Účasť na slovenskej svätej omši s biskupmi Slovenska. Nocľah.

   Deň 4Prehliadka mesta. Účasť na slovenskej svätej omši s biskupmi Slovenska.

   po raňajkách pokračovanie programu v Ríme. Pešia prehliadka významných rímskych námestí a fontán. Účasť na slovenskej svätej omši s biskupmi Slovenska. Podvečer odchod autobusom na letisko v Ríme. Odlet do Viedne. Transfer autobusom z Viedne do Bratislavy s príchodom do Bratislavy vo večerných hodinách.

   Sprievodca zájazdu si vyhradzuje zmeny programu podľa situácie v Ríme.

   Základné informácie

   Termín: 4.6. – 7.6.2024

   Doprava: letecky

   Sprievodca: PaedDr. Michal Pitoniak

   Cena: 480 €

    

   Ponuku na tento zájazd autobusovou dopravou nájdete po klinutí.

   V cene je zarátané:

   • obojsmerná letenka v ekonomickej triede na trase Viedeň / Rím / Viedeň, 1 kus príručnej batožiny do 8 kg s rozmermi 55 x 40 x 23 cm, 1 kus príručnej batožiny s rozmermi 40 x 30 x 20 cm
   • 3x ubytovanie v pútnickom dome s raňajkami /dvoj a trojposteľové izby/ v centre Ríma
   • transfer klimatizovaným autobusom z letiska do hotela v Ríme a späť
   • odborný sprievodca
   • poistenie voči úpadku

   V cene nie je zarátané:

   • Možnosť dokúpenia večere + 20 €/1 večera
   • daň mestu 6 € za 1 nocľah, spolu 12 €
   • cestovné lístky na mestskú dopravu v Ríme na tri dni 25 €
   • komplexné cestovné poistenie Uniqa 3,60 € - 1 deň / osoba, pre osoby do 70 rokov a pre osoby nad 70 rokov 4,80 € - 1 deň / osoba
   Mapa

   Galéria