RÍM – AD LIMINA APOSTOLORUM

0
AD LIMINA
330 €
AD LIMINA
330 €

  Prihlasovací formulár  Cestovný doklad zatiaľ nemám, vybavujem si ho. Údaje pošlem dodatočne

  Uložiť do zoznamu prianí

  Adding item to wishlist requires an account

  3336


  Prečo si rezervovať zájazd u nás?

  • Dostupné ceny pre každého
  • Rezervácia zájazdu online
  • Letecká a autobusová doprava


  Máte otázky ?

  Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

  +421 911 285 240

  ck@awertour.sk

   PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

   Mám záujem o odber noviniek.


   5 dňový zájazd
   Termín: 2.6. – 6.6.2024
   Autobus

   Cestovná kancelária Awertour vás pozýva na pútnický zájazd pri príležitosti návštevy slovenských biskupov Ad limina apostolorum v Ríme a Vatikáne. Jej súčasťou bude i spoločné stretnutie biskupov s pápežom Františkom. Na jednotlivých sekciách Rímskej kúrie budú diecézni a pomocní biskupi hovoriť o stave Cirkvi na Slovensku. Pútnici sa môžu stretnúť s biskupmi pri slávení svätých omší.

   Putujme do Ríma, aby sme na svätých miestach morálne podporili našich otcov biskupov v ich ťažkej  práci na jednotlivých sekciách Rímskej kúrie.

   Rím – Večné mesto je srdcom kresťanstva.  Takmer počas celých dejín Cirkvi je tu sídlo Kristovho námestníka – Svätého Otca.Rím, mesto kde zomrel sv. Peter, to je mesto ktoré dýcha históriou, umeleckými, monumentálnymi skvostami a rôznymi jedinečnými pamiatkami, pre kresťanov posvätné miesto.

   Pútnické zájazdy do Večného mesta sú pre účastníkov zájazdov nezabudnuteľnými zážitkami. Sú to cesty za jedinečnými pamiatkami a históriou, cesty vďaky za Svätým Otcom a za duchovnou obnovou  našej viery.

   RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

   Deň 1Popoludní odchod do Ríma

   odchod popoludní z Bratislavy /pri kolektívoch i z iných miest/ non stop jazdou cez Rakúsko do Talianska s krátkymi občerstvovacími zastávkami.

   Deň 2 Príchod do Ríma

   v ranných hodinách príchod do Ríma, prehliadka baziliky Sv. Pavla za hradbami, Kolosea, Rímskeho fóra, Fóra Trajana a Kapitolu. Pešia prehliadka významných rímskych námestí a fontán. Účasť na slovenskej svätej omši s biskupmi Slovenska. Ubytovanie a nocľah.

   Deň 3 Prehliadka mesta s audienciou u Sv. Otca

   po raňajkách stretnutie na Svätopeterskom námestí s predpoludňajšou audienciou u Sv. Otca vo Vatikáne spojená s jeho požehnaním. Popoludní prehliadka baziliky Sv. Petra vo Vatikáne, fakultatívna návšteva Vatikánskych múzeí so Sixtínskou kaplnkou /vstup do múzeí nie je v cene, vstupné 17,-Eur/. Účasť na slovenskej svätej omši s biskupmi Slovenska. Ubytovanie a nocľah.

   Deň 4Prehliadka mesta

   po raňajkách pokračovanie programu v Ríme, prehliadka mesta, bazilika Sv. Jána v Lateráne /rímska katedrála – matka chrámov/, Sväté schody, ktoré sa nachádzajú v budove Scala Santa, bazilika Sv. Klementa, kde sa nachádza hrob a pozostatky sv. Cyrila, bazilika Santa Maria Maggiore, kde pápež Hadrian II. schválil staroslovienčinu za bohoslužobný jazyk. Prehliadka baziliky sv. Petra v okovách, kde sa nachádzajú okovy, ktorými bol sv. Peter zviazaný počas väznenia. Účasť na slovenskej svätej omši s biskupmi Slovenska. Večer odchod nočnou jazdou na Slovensko.

   Deň 5Návrat domov

   transfer na Slovensko s krátkymi občerstvovacími zastávkami. Predpokladaný príchod do Bratislavy je v dopoludňajších hodinách.

   Sprievodca zájazdu si vyhradzuje zmeny programu podľa situácie v Ríme.

   Základné informácie

   Termín: 2.6. – 6.6.2024

   Doprava: autobusová

   Cena: 330 €

    

   Ponuku na tento zájazd leteckou dopravou nájdete po kliknutí.

    

   V cene je zarátané:

   • 2x ubytovanie v 2-3 lôžkových izbách so soc. zariadením s raňajkami v širšom centre Ríma
   • doprava klimatizovaným autobusom podľa programu
   • odborný sprievodca
   • poistenie voči úpadku

   V cene nie je zarátané:

   • Možnosť dokúpenia večere + 20,-Euro/1 večera
   • daň mestu 6,- Euro za 1 nocľah, spolu 12,-Euro
   • cestovné lístky na mestskú dopravu v Ríme na tri dni 17,- Euro
   • komplexné cestovné poistenie Uniqa 3,60 € - 1 deň / osoba, pre osoby do 70 rokov a pre osoby nad 70 rokov 4,80 € - 1 deň / osoba
   Mapa

   Galéria