TOSKÁNSKO

0
Cena
550 €
Cena
550 €
Prihlasovací formulár
Meno *
Email Address*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

953


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

 • Dostupné ceny pre každého
 • Rezervácia zájazdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

  PRIHLÁSENIE NA ODBER NOVINIEK

  Mám záujem o odber noviniek.


  7 dňový zájazd
  Termín: 23.9.-29.9.2022
  Autobusom

  Toskánsko je región stredného Talianska, ktorý je známy svojou malebne zvlnenou krajinou, historickými mestami, vinicami, olivovými hájmi a vidiekom. Vo svete si získal označenie „kolíska renesancie“ vďaka svojmu umeleckému a kultúrnemu dedičstvu, ktoré sa rozvíjalo od 14. storočia, v oblastiach maliarstva, sochárstva a architektúry. Známy umelci, ktorý sa spájajú s Toskánskom sú napríklad Botticelli, Leonardo da Vinci, Michelangelo, alebo Dante a jeho známa „Božská komédia“. Miesta, ktoré navštívime – Siena, San Gimignano, Šikmá veža v Pize alebo park Cinque Terre patria do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Toskánsko sa taktiež pýši výrobou svetoznámych značiek vín, ako Brunello di Montalcino,  Nobile di Montepulciano, alebo Chianti. Toskánske vína budeme mať možnosť ochutnať vo vinárstve Castello di Querceto. Jednoducho povedané – Toskánsko je v mnohých smeroch skutočnou esenciou Talianska.

  RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

  Deň 1Stretnutie skupiny v Bratislave, odchod do Talianska

  v poobedňajších hodinách stretnutie skupiny v Bratislave, odchod autobusom do Talianska. Ubytovanie v okolí mesta Mestre.

  Deň 2 Bologna, Siena

  po raňajkách navštívime mesto Bologna. Čaká nás prehliadka starého mesta: Katedrála sv. Petra, veža Predinparte, námestie Piazza Magiore, knižnica Salabrosa . Následne sa presunieme do Sieny, jedného z najväčších stredovekých miest Európy. Prehliadka mesta: Katedrála Santa Maria Assunta, námestie Piazza del Campo, veža Torre del Mangia. Po programe sa ubytujeme v okolí Sieny.

  Deň 3 San Gimignano, Volterra, Cecina

  raňajky, návšteva mesta San Gimignano, ktoré si získalo označene „ mesto veží“ vďaka 14 kamenným vežiam rôznej veľkosti, ktorých bolo pôvodne až 72. Slúžili ako obydlie pre zámožné rodiny a zároveň aj ako obranný systém, keďže v období stredoveku dochádzalo k častým potýčkam medzi znepriatelenými rodinami. Následne sa presunieme do mesta Voltera. Mesto je situované na kopci a obkolesené hradbami. V stredoveku bolo domovom biskupstva. Po programe sa zastavíme vo vinárstve Castello di Querceto, kde absolvujeme degustáciu vín spojenú s prehliadkou areálu a vínnych pivníc. Ubytovanie, večera a nocľah v pobrežnom meste Cecina.

  Deň 4 Pisa

  po raňajkách sa presunieme do mesta Pisa. Pisa je neoddeliteľne spätá so svojou šikmou vežou, ktorá sa týči na námestí Piazza del Duomo (Zelené námestie), vedľa katedrály. Na námestí sa nachádza taktiež katedrálne múzeum a baptistérium. Po programe v Pise budeme pokračovať v ceste do národného parku Cinque Terre. Ubytovanie, večera a nocľah v okolí mesta La Spezia.

  Deň 5 Národný park Cinque Terre

  raňajky, celodenný program v parku Cinque Terre. Národný park sa rozprestiera na pobreží Ligúrskeho mora medzi mestami La Spezia a Levanto. Cinque Terre je unikátny svojim skalnatým terasovitým pobrežím, na ktorom boli vybudované menšie dedinky. Kvôli zložitému terénu boli dedinky postavené na veľmi malom priestore, uličky sú úzke a domy sú tesne jeden vedľa druhého. Aby ich odlíšili, rozhodli sa obyvatelia namaľovať domy rôznymi farbami, vďaka čomu vznikla pestrá talianska riviéra. Riviéra pozostáva z piatich mestečiek – Monterrosso al Mare, Corniglia, Riomaggiore, Manarola a Vernazza. Medzi nimi sa rozprestiera krásna príroda plná turistických cestičiek. Po programe večera a nocľah v okolí mesta La Spezia.

  Deň 6Padova, kostol Sv. Antona

  raňajky, odchod do Padovy, návšteva kostola Sv.Antona. Ubytovanie, večera a nocľah v Padove.

  Deň 7 Klagenfurt

  raňajky, odchod na Slovensko s krátkou zastávkou v Klagenfurte pri jazere. Príchod do Bratislavy v poobedňajších hodinách.

  Sprievodca zájazdu si vyhradzuje zmeny programu podľa situácie. 

  Základné informácie

  Termín: 23.9.-29.9.2022

  Doprava: autobusom 

   

  V cene je zarátané:

  • 6x hotelové ubytovanie s raňajkami, 4x večera /dvoj a trojposteľové izby/
  • autobusová doprava podľa programu
  • degustácia vín
  • odborný sprievodca
  • poistenie voči úpadku

  V cene nie je zarátané:

  • vstupy do pamiatok (približne 50 €)
  • cestovné poistenie UNIQA 3 € /deň/osoba
  • príplatok za 1-lôžkovú izbu 120 €
  Mapa

  Galéria