LURDY, ANDORA A BARCELONA

0
Cena
550 €
Cena
550 €
Prihlasovací formulár
Meno *
Email Address*
Správa *
Počet osôb *
Uložiť do zoznamu prianí

Adding item to wishlist requires an account

245


Prečo si rezervovať zájazd u nás?

 • Dostupné ceny pre každého
 • Rezervácia zájazdu online
 • Letecká a autobusová doprava


Máte otázky ?

Neváhajte nám zavolať. Sme tím odborníkov na zájazdy radi Vám ochotne poradíme.

+421 911 285 240

ck@awertour.sk

5 dňový zájazd
Termín: 27.5.-31.5.2022
Letecky
PaedDr. Michal Pitoniak
Úvod

Mestečko Lurdy sa nachádza v južnom Francúzsku, v podhorí Pyrenejí v departmente Hautes-Pyrénées. Mestečko sa stalo najslávnejším pútnickým miestom vďaka mariánskym zjaveniam Panny Márie mladej Bernadete Soubirousovej, dcéry chudobného mlynára. K prvému zjaveniu došlo 11. Februára 1858 pred jaskyňou v Massabielle, a v nasledujúcich mesiacoch sa opakovalo 17 krát. K rozhodujúcemu zjaveniu došlo 25. Februára 1858, keď Matka Božia prikázala Bernadete aby sa umyla v prameni v jaskyni.

Bernadeta síce prišla do jaskyne, no žiadny prameň nevidela. Avšak predsa len odstránila rukami hlinu, z pod ktorej vytryskol prameň. Prameň mal liečivú silu a od tých čias putujú ročne tisíce pútnikov za Lurdskou Pannou Máriou, ktorí sem prichádzajú s vďakou, pokorou v srdci i s nádejou na uzdravenie tela a pozdvihnutie ducha. Posolstvá Panny Márie nás motivujú k posilneniu našej viery, lásky k Bohu a k svojím blížnym.

Program je rozšírený o návštevu Barcelony a Andory

RÁMCOVÝ PROGRAM PÚTNICKÉHO ZÁJAZDU:

Deň 1Stretnutie skupiny v Bratislave

stretnutie skupiny v Bratislave, transfer autobusom na letisko do Viedne s následným odletom do Barcelony. Po prílete odchod do Lúrd cez Andoru, krátka zastávka v meste Andora. Nocľah v Lurdoch.

Deň 2 Program v Lurdoch

raňajky, program v Lurdoch s účasťou na sv.omši. Prehliadka mesta, návšteva kúpeľov. Účast na eucharistickej procesii, po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah

Deň 3 Prehliadka areálu bazilík

raňajky, prehliadka areálu bazilík (dolná – Ružencová Bazilika, horná – Bazilika Nepoškvrneného Počatia, podzemná – Bazilika Pia X.). Krížová cesta (vedie za jaskyňou, Hornou bazilikou okolo vrchu, má dĺžku 1530 m, bola dokončená v roku 1912 a tvoria ju sochy odliate z kovu vo veľkosti okolo dvoch metrov). Účast na eucharistickej procesii, po skončení večera v hoteli. Večer účasť na sviečkovej procesii, nocľah

Deň 4 Dopoludnia pokračovanie programu v Lurdoch

raňajky, dopoludnia pokračovanie programu v Lurdoch. Predpoludním o 11.00 hod. odchod do Barcelony. Ubytovanie a nocľah.

Deň 5 Prehliadka Barcelony – katedrála Sagrada Familia

raňajky, prehliadka Barcelony – katedrála Sagrada Familia, metropolitná katedrála sv.Eulalie, La Rambla, námestie Catalunya, námestie Espanya, olympijsky štadion, Montjuic a atď. Transfer na letisko s následným odletom do Viedne. Po prílete transfer autobusom do Bratislavy.

Sprievodca si vyhradzuje právo zmeny programu podľa okolností.

Základné informácie

Termín: 27.5.-31.5.2022 

Doprava: letecky 

V cene je zarátané:

 • letenka na trase Viedeň / Barcelona / Viedeň
 • 1 kus podanej batožiny do 10 kg, 1 kus malej príručnej batožiny s rozmermi 40cm x 30cm x 20cm
 • transfer na letisko – Bratislava / Viedeň / Bratislava
 • 4x hotelové ubytovanie s raňajkami, 2x večera
 • preprava klimatizovaným autobusom podľa programu
 • odborný sprievodca
 • poistenie proti insolventnosti

V cene nie je zarátané:

 • komplexné cestovné poistenie UNIQA 3 € / deň/osoba
 • vstup do katedrály Sagrada Familia (27 €) - bude možné podľa pandemickej situácie. Vstup do katedrály je potrebné objednať vopred v ck najeskôr do 9.5.2022, platba na mieste.
 • príplatok za 1-lôžkovú izbu 100 €
 • antigénové / PCR testovanie pred odchodom pre nezaočkovaných klientov podľa aktuálnej situácie v jednotlivých krajinách
Mapa

Galéria